Dál v Třinci? Petružálek s díky odmítl a zamířil domů. Je to výzva, tvrdí

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

20. května 2018, 16:06

David Jahoda

Na stole mu ležela nabídka na dvouletou smlouvu v Třinci. Útočník Jakub Petružálek se ale rozhodl mezi Oceláři nepokračovat, po pohovorech s Jiřím Šlégrem otočil kormidlem své kariéry po třech letech opět směr Litvínov. Posunout tradiční české hokejové město znovu do vrchních pater extraligové tabulky jej velmi láká. „Vím, že očekávání fanoušků a vedení klubu budou velká. Ale těším se na to,“ řekl Petružálek v rozhovoru pro klubový web litvínovské Vervy.

Nový fanshop

Jakub Petružálek opět v černo-žlutém odění. Tato zpráva udělala fanouškům Litvínova ohromnou radost. Třiatřicetiletý útočník je zatím největší posilou Chemiků před nadcházející sezonou. Touží pomoct Litvínovu opět do horních pozic. „Věřím, že se nám povede nastartovat novou litvínovskou éru,“ prohlásil Petružálek v rozhovoru pro klubový web Vervy.

„Je to pro mě strašně velká výzva. Litvínov jsem sledoval, za poslední tři roky byl dvakrát v baráži, což mě samozřejmě netěšilo. Vím, že očekávání fanoušků a vedení klubu budou velká. Ale těším se na to,“ nebrání se Petružálek tomu, že na něm bude ležet tíha zodpovědnosti. Dá se čekat, že nový trenér Milan Razým na něj bude hodně spoléhat.

>> Litvínovské comebacky! Vrací se Petružálek s Janusem. Mikúš zůstává

Důležitou roli v jeho návratu do Litvínova hrál Jiří Šlégr, který po rezignaci generálního manažera Roberta Kysely převzal otěže klubu právě on. „Probírali jsme spolu koncept směru mužstva do budoucna i hráče, kteří tu budou. Vím, že když Jirka něco řekne, platí to,“ uvedl útočník, který byl v roce 2012 u zatím poslední medaile českého národního týmu na velké akci. 

Chuť přispět k tomu, aby Litvínov definitivně vybředl z loňských útrap, převážila nad nabídkou Třince, který měl o Petružálka i nadále zájem. „Dostal jsem nabídku od Třince na další dva roky, ale Jirka Šlégr mi dal do hlavy brouka. Od té doby jsem nad tím přemýšlel. Oba jsme udělali nějaké kompromisy, a nakonec jsme se domluvili,“ prozradil.

„Dostal jsem nabídku od Třince na další dva roky, ale Jirka Šlégr mi dal do hlavy brouka.“

Už se nemůže dočkat na litvínovské fanoušky, kteří se mu během sezony postarali o jedny z nejlepších chvíl kariéry. „To, jak mě fanoušci v mistrovské sezoně přivítali, byl moment číslo jedna v mojí kariéře. A fanoušci jsou asi tou hlavní věcí, na kterou se v nové sezoně nejvíc těším,“ zdůraznil bývalý hráč Dynama Moskva, Chabarovsku či Jekatěrinburgu.

V kabině se potká s celou řadou známých tváří. I na to se Petružálek nesmírně těší. „Je to takové klišé, ale čím víc let mi je, tím víc začínám přehodnocovat svoje priority. Není nic lepšího, než večer usínat s tím, že vám ráno zazvoní budík a vy vyrazíte do kabiny o půl hodiny dřív. Snad takové natěšení rozpoutáme v celém Litvínově,“ uzavřel. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz