Další bomba v Chance lize? Kladno jedná s Wisniewskim

Foto: nhl.com

27. listopadu 2018, 15:20

Marek Hedbávný

Dlouho se o tom spekuluje mezi fanoušky, v pondělí to potvrdil i sám majitel Jaromír Jágr. Po Tomáši Plekancovi láká Kladno další bývalou hvězdu NHL: k týmu by se mohl připojit obránce James Wisniewski.

Jágr Chance liga

„Je to zajímavé, ale zrovna pět minut před začátkem tiskové konference jsme to řešili. Ozval se mi jeho agent i sám hráč," řekl Jágr. „Bude záležet na tom, jestli se udržoval v kondici, jestli bruslil a jestli vůbec bude mít zájem."

Wisniewski strávil minulou sezonu ve druhé nejvyšší německé soutěži. Ve 33 zápasech zazářil 44 body (9+35) a pak ho vyhlásili nejlepším obráncem ligy. Ještě v únoru reprezentoval USA na olympiádě. „Věřím, že pokud by trénoval, byl by to platný hráč," uvedl Jágr.

Kladenský tým by měl rázem v obraně Brendona Nashe, Jiřího Říhu a Jamese Wisniewského. To by byla výjimečná trojice. „Před Vánocemi to ale asi nebude. Určitě bude chtít zůstat s rodinou, má dvě malé děti," dodal Jágr. 

Wisniewski v NHL odehrál 576 zápasů (54+227). Postupně oblékal dresy Chicaga, Anaheimu, New Yorku Islanders, Montréalu, Columbusu a Caroliny. Po konci kariéry v NHL se mihl v Rusku, kde bojoval za Vladivostok.

Úspěchů dosáhl i na mezinárodní scéně: v roce 2002 vyhrál s americkou osmnáctkou mistrovství světa a o dva roky později slavil zlato pro změnu s dvacítkou. Zúčastnil se také jednoho seniorského MS.

Bodově nejúspěšnější sezonou v NHL pro něj zůstala ta s datováním 2010/2011. Tehdy se v 75 zápasech blýskl 51 body. Poté podepsal s Columbusem šestiletou smlouvu s průměrným výdělkem 5,5 milionu dolarů za rok. Patřil tedy k nejlépe placeným hokejistům na světě. 

A teď by se mohl 34letý bek s Tomášem Plekancem, Jaromírem Jágrem a jejich spoluhráči pokusit dostat Kladno do extraligy.

Vyjde to?

Pro Chance ligu by to byla další neuvěřitelná zpráva.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz