Další cena míří do Vrchlabí. Nejlepším útočníkem skupiny je Bednář

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

31. května 2020, 9:20

Ondřej Mach

Hokejisté Stadionu si pro sebe zatím uzurpovali všechna individuální ocenění ve skupině Sever. Po Jakubu Soukupovi a Tomáši Jirků se dočkal i Jaroslav Bednář, kterého zástupci jednotlivých klubů zvolil nejlepším útočníkem uplynulé sezony.

Kariéru Jaroslava Bednáře není třeba blíže představovat. Třiačtyřicetiletý útočník odehrál 117 utkání v National Hockey League, působil v Rusku nebo Švýcarsku a na domácí scéně zářil především v dresu pražské Slavie nebo Hradce Králové.

Závěr velmi bohaté kariéry si rodák z Prahy zpestřoval ve druhé lize, kde pomáhal Vrchlabí s vytouženým postupem o patro výše. Z vyjádření samotných hráčů vyplývá, že úroveň třetí nejvyšší soutěže každým rokem roste, Bednář v ní ale i tak naprosto dominoval.

Během dvou sezon nastoupil k 51 utkáním, v nichž vstřelil 31 branek a přidal 62 asistencí. Společně s Petrem Sýkorou, Janem Hlaváčem a dalšími se zařadil mezi veterány, kteří mužstvo táhli v dominantním ročníku. A vytyčený cíl splnili, i když trochu jinak, než se očekávalo.

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

„Já jsem hrozně šťastný, že se podařila má vize postupu s Vrchlabím do první ligy, i když nakonec tomu chyběla euforická radost přímo na ledě. Pocit uhrát si postup proti nějakému soupeři je o dost jiný, než když se postoupí od stolu, ale taková je situace,“ zmínil účastník dvou světových šampionátů před pár dny v rozhovoru pro iSport.cz.

„Já jsem hrozně šťastný, že se podařila má vize postupu s Vrchlabím do první ligy, i když nakonec tomu chyběla euforická radost přímo na ledě.“

Bednář se kromě toho angažoval i na funkcionářském poli. Od loňského roku působil jako sportovní manažer hradeckého Mountfieldu. V březnu s koncem základní části Tipsport extraligy ale v klubu na vlastní žádost skončil, podle všeho kvůli rodinným a osobním důvodům.

Jeho hokejová cesta ale prozatím nemusí být u konce. Produktivní útočník má podle svých slov stále chuť hrát a na nadcházející sezonu se bude připravovat s pražskou Slavií, s níž spojil velkou část kariéry. Zda za sešívané v Chance lize skutečně nastoupí, uvidíme v budoucnu.

Nejlepší útočníci 2. ligy – Skupina Sever

2019/20 – Jaroslav Bednář (Vrchlabí)

Individuální ceny ve 2. lize za sezonu 2019/20 - Skupina Sever

Nejlepší brankář: Jakub Soukup (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší obránce: Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší útočník: Jaroslav Bednář (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Hráč sezony: ?

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz