Další česká posila pro Krakov? Polský klub jedná s Nejezchlebem

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

V minulých dnech a týdnech dorazili Michael Petrásek, Martin Dudáš nebo Štěpán Csamangó, česká legie v Krakově by mohla brzy přivírat dalšího člena. Přední polský klub totiž jedná s Richardem Nejezchlebem, informují o tom stránky hokej.net.

Chance liga na Hokejka TV

Představitelé Cracovie sázejí na našince, klíčovou roli v tom patrně sehrává hlavní kouč Rudolf Roháček. Vedle zmíněných hráčů jsou v kádru také Jiří Gula, Jakub Šaur, Aleš Ježek nebo Tomáš Franek, je reálný předpoklad, že početný zástup českých hokejistů bude ještě rozšířen.

Vedení klubu aktuálně jedná o příchodu Richarda Nejezchleba, který minulou sezonu strávil v prvoligové Porubě. Za tým HC RT Torax sehrál 32 utkání Chance ligy s bilancí dvou branek a osmi nahrávek.

Šestadvacetiletý rodák z Prahy před lety platil za velkou juniorskou naději. V roce 2014 ho ze 122. pozice draftu získali New York Rangers. Nejezchleb strávil celkem tři sezony v zámořské juniorské WHL, ročník 2015-16 prožil na první farmě Jezdců v Hartfordu, okusil také nižší East Coast Hockey League.

Foto: hcverva.cz

Někdejší člen mládežnických reprezentací měl smůlu na zdravotní potíže. V roce 2016 se vrátil do vlasti a posílil Litvínov, v průběhu sezony 2017-18 přešel do českobudějovického Motoru. Následně si rychlý bruslař zahrál slovenskou nejvyšší soutěž za Nové Zámky, odkud se loni vydal do Poruby.

Nejezchleb je aktuálně bez smlouvy a řeší další angažmá. Jak uvedl web hokej.net, má blízko k působení v Cracovii Krakov. Pokud dohoda klapne, bude český útočník další vítanou posilou nedávného účastníka Ligy mistrů.

Podle dostupných zdrojů by tím doplňování kádru trenéra Roháčka končit nemělo, Cracovia údajně loví ještě jednoho tuzemského hokejistu se zkušenostmi z Tipsport extraligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz