Další český podpis: Obránce Jakub Zbořil si plácl s Bostonem

Nejen Dominik Simon, také další z nadaných českých hokejistů se ve středu přiblížil angažmá v nejslavnější lize světa. Jakub Zbořil šel v letošním draftu na řadu hned v prvním kole jako třináctý v pořadí a ani v organizaci Bostoin Bruins nečekal na dohodu dlouho: S klubem Originální šestky uzavřel blíže nespecifikovaný nováčkovský kontrakt!

Jágr Chance liga

Jakub Zbořil v posledních letech vše směřoval ke splnění svého snu. Minulou sezonu odehrál za mořem a v Quebec Major Junior Hockey League o sobě dal pořádně vědět: Mezi zadáky, kteří v soutěži působili prvním rokem, se díky 33 bodům za 13 gólů a 20 asistencí dostal na třetí místo produktivity. V play off přidal další tři body, coby hráč Saint John Sea Dogs byl vybrán do nováčkovského all-star týmu QMJHL.

Vytáhlý obránce, který v únoru dosáhl plnoletosti, je v českém hokeji vedle Pavla Zachy nejvýraznější osobností ročníku 1997. Na loňském mistrovství světa ve Finsku získal s osmnáctkou stříbrné medaile, stejný úspěch následně slavil i na domácím Memoriálu Ivana Hlinky.

Odchovanec brněnské Komety společně s dalšími draftovanými hráči Bostonu zahájil nováčkovský kemp v úterý. Pokud by dokázal do National Hockey League nakouknout už v nadcházejícím ročníku, potkal by se s dvojicí českých útočníků – Davidem Krejčím a Davidem Pastrňákem. Druhý jmenovaný byl loni draftován z 25. pozice a prožil skvostnou nováčkovskou sezonu, tak proč by se něco podobného nemohlo povést i Jakubu Zbořilovi?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz