Další díl seriálu #HokejDoma: Gymnastika s Davidem Kämpfem

V minulých dvou dílech jste si v rámci seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL zacvičili s Davidem Kämpfem na workoutovém hřišti. Nyní je čas na trochu gymnastiky!

partneři českého hokeje

Ve 14. díle seriálu, který inspiruje mladé hokejisty k pohybu mimo tréninkovou jednotku, ukazuje útočník Chicago Blackhawks, které gymnastické prvky patří do rejstříku základních pohybových dovedností. Zvládnutím předvedených cviků prokáže mladý hokejista, že je rychlý, obratný, mrštný, hbitý, dobře se orientuje v prostoru a prokazuje i určitou míru odvahy.

Gymnastické cviky posilují svalové partie, které nejsou v hokeji zatíženy, často jsou v tréninku opomíjeny anebo úplně zanedbávány. Cílem je zvýšit funkční zdatnost svalů se zaměřením na správné statické i dynamické držení těla, zlepšit svalovou koordinaci, tonickou nerovnováhu, stabilitu a posílit vnitřní orgány. Zároveň je gymnastika pro hokejisty v té nejjednodušší formě a přiměřené náročnosti nejvhodnější formou prevence svalových disbalancí.

U pohybových aktivit tohoto typu je vhodné využít i hudbu, která evokuje pozitivní emoce, nebo dokonce pomáhá zvyšovat účinek cvičení. Je důležité si vybrat cviky tzv. „na tělo“, to znamená, aby si děti spolu s rodiči (popřípadě po konzultaci s trenérem) vytvářeli a pak realizovali individuální cvičební programy. K náročnějšímu cviku přistupujeme až poté, co dobře zvládneme cvik jednodušší. Jako např. kotoul letmo zkoušíme teprve tehdy, když dobře provádíme klasický kotoul vpřed apod.

Každý gymnastický cvik, pokud ho již hráč dávno nezvládl, je důležitým prostředkem k objevování a poznávání pohybových možností svého těla. Současně může napomoci v urychlení učení se následným, obtížnějším cvikům a koneckonců i hokejovým dovednostem.

V kategoriích žáků je samozřejmostí, že u každého cviku lze jako motivaci doporučit i formu soutěžení. Tentokrát David Kämpf vybral dvě challenge, které nejsou náročné a jejich dobré provedení by mělo být obrazem ovládání vlastního těla.

Neváheje se pochlubit se svým domácím tréninkem. Videa nahrávejte na sociální sítě a do popisku uveďte hashtag #HokejDoma, ať je najdou všichni ostatní!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz