Další důležitý podpis pro Zlín. Po Žižkovi si pojistil i veterána Noska

Foto: hokej.zlin.cz

18. února 2020, 16:47

Adam Bagar

Vedení extraligového Zlína si pojistilo služby Davida Noska, ostřílený obránce podepsal novou smlouvu do konce extraligové sezony 2020/21. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

„Na novém kontraktu jsme se dohodli rychle a jsme moc rádi, že pokračuje v úspěšné kariéře. Svým profesionálním přístupem k hokeji je velkým vzorem pro mladší spoluhráče,“ říká kouč Robert Svoboda na adresu zadáka, který ve středu oslaví už své 39. narozeniny.

„Předloni ho zastavilo nepříjemné zranění, ale nyní už po celý průběh sezony prokazuje svou nespornou kvalitu a je pro nás nesmírně důležitým hráčem. David hraje výborně a letos má po svém návratu v roce 2017 nejlepší sezonu ve zlínském dresu,“ dodává Svoboda.

David Nosek v tomto ročníku nevynechal jediné utkání a s bilancí 7+13 je nejproduktivnějším bekem týmu. „Od konce první čtvrtiny se nám začalo dařit a dostali jsme se do středu tabulky. To se pak hraje líp a jednodušeji, než když jste pod tlakem a hrajete o záchranu.“

„Ale v mém provedení nebyla špatná ani druhá sezona po návratu, zdraví v ní po celý průběh drželo. Škoda jen první sezony, ale i to k hokeji patří,“ dodává zlínský asistent kapitána, jenž v aktuálním ročníku jako 19. hráč dosáhl na metu 1 000 zápasů v nejvyšší soutěži.

„Svým profesionálním přístupem k hokeji je velkým vzorem pro mladší spoluhráče.“

„Je to především určitý ukazatel zdraví a poté i výkonnosti. Jsem rád, že to přišlo. Člověk se snaží svůj věk nepřipouštět, záleží hlavně na zdraví,“ hlásí Nosek. V extralize odehrál za 21 sezon už 1 032 duelů, ve kterých zapsal 305 bodů za 110 branek a 195 nahrávek.

Někdejší reprezentant se zkušenostmi z KHL působil v dalších čtyřech extraligových týmech, hrál i za Třinec, Havířov, Karlovy Vary a Kometu Brno. Berani si už před Noskem pojistili i 40letého kapitána Tomáše Žižku, beka Matyáše Hamrlíka a útočníka Jana Dufka.

Soupiska PSG Berani Zlín

Brankáři:
Daniel Huf, Libor Kašík, Michal Kořének.

Obránci:
Lukáš Buchta, Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freibergs, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, David Nosek, Martin Novotný, Martin Padrnos, Dalibor Řezníček, Tomáš Žižka.

Útočníci:
Valentin Claireaux, Vojtěch Dobiáš, Jan Dufek, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Šimon Kratochvil, Pavel Kubiš, Jakub Navrátil, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz