Další esa pro sbornou: MS potvrdili Ovečkin, Kuzněcov, Dadonov i Orlov

Foto: nhl.cz

26. dubna 9:50

Václav Jáchim

Přání Rusů se stalo skutečností, sborná bude na mistrovství světa plná hvězd. Ruský národní tým hlásí další zajímavé posily včetně té největší – účast na šampionátu potvrdil útočník Alexander Ovečkin (na snímku). Ruský svaz o tom informoval na sociálních sítích.

Nový fanshop

Podrobnosti ještě jasné nejsou, hlavní informace už ale ano. „Obránci Nikita Zajcev, Dmitrij Orlov, útočníci Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov a Jevgenij Dadonov potvrdili svůj příjezd do reprezentace, která se připravuje na mistrovství světa," uvedl ruský svaz na svém twitterovém účtu.

U většiny hráčů zatím není zřejmé, kdy přesně se ke sborné připojí. Obránce Nikita Zajcev tak učiní až 5. května a nebude hrát Carlson Hockey Games. Zadák Toronta podle slov svého agenta utrpěl menší zranění v horní části těla a potřebuje se dát zdravotně dohromady.

Událostí je především potvrzený souhlas opor Washingtonu. Alexander Ovečkin má na pažbě 12 světových šampionátů, ten prozatím poslední absolvoval v Moskvě 2016. O rok později v Paříži a Kolíně nad Rýnem byli v národním týmu jeho kluboví parťáci Jevgenij Kuzněcov s Dmitrijem Orlovem. Loni hráči Capitals slavili triumf ve Stanley Cupu, teď se ruská esa vydají na mistrovství světa.

Totéž platí u Jevgenije Dadonova z Floridy. Vynikající útočník přislíbil účast už dřív, ale měl zdravotní potíže a potřeboval povolení od představitelů Panthers. Stalo se, ruský svaz uvedl, že nástup Dadonova do přípravy národního týmu je také realitou.

Foto: Michal Eger

Už dřív trenérskému štábu ruské reprezentace kývli další hráči NHL. Brankář Alaxander Georgijev z New York Rangers a útočník Ilja Kovalčuk z Los Angeles Kings absolvovali dva duely s Lotyšskem v Rize, stejně tak beci Ilja Ljubuškin (Arizona) a Bogdan Kiselevič (Winnipeg).

Před několika dny potvrdili start na mistrovství světa Andrej Vasiljevskij, Michail Sergačov, Nikita Kučerov (všichni Tampa Bay), Jevgenij Malkin (Pittsburgh), Artěm Anisimov (Chicago) a Nikita Gusev (Vegas). Do přípravy by měl zasáhnout Jegor Jakovlev (New Jersey), otazník panoval u Ivana Provorova, který vyjednává o nové smlouvě s Philadelphií.

Rusům se každopádně rýsuje ohromně silné mužstvo, mnozí mluví o hokejovém Dream Teamu, který z Bratislavy přiveze zlaté medaile. Kouč Ilja Vorobjov po čtvrtečním duelu s Lotyšskem nechtěl předbíhat. „Hráči jako Ovečkin či Kuzněcov by posílili každou reprezentaci, bližší podrobnosti o sestavě oznámíme až v pondělí 29. dubna," cituje hlavního kouče server championat.ru.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz