Další eso pro Porubu! Zlanařila i střelce Endála

Foto: Martin Kurfiřt, hcporuba.cz

Také druhé „veřejné tajemství“ spojené s útokem Poruby je v tuto chvíli potvrzené. Jako další velkou rybu ulovili Ostravané produktivního Lukáše Endála!

partneři českého hokeje

Den po dosavadním finském lídrovi Litoměřic Markusi Korkiakoskim potvrdila Poruba dalšího TOP útočníka. A tedy i vysoké ambice, které bude mít v příštím ročníku Chance ligy.

Lukáš Endál po dvou letech v Českých Budějovicích už nedostal novou, extraligovou smlouvu. A to i přesto, že svou kariéru v profesionální soutěži obnovil znamenitě. 40 zápasů v uplynulém ročníku proměnil ve 37 kanadských bodů (18+19), průměrně přitom trávil na ledě jen třináct minut. Skrz nabitou konkurenci se do sestavy občas ani nedostal.

V přepočtu na odehraný čas se zařadil do absolutní špičky soutěže – v počtu primárních bodů za 60 minut byl druhý, v počtu gólů třetí.

Zpátky do Havlíčkova Brodu ještě třiatřicetiletý forvard zamířit nechtěl, a tak zůstává v Chance lize. Že kývl Porubě, je zajímavé právě proto, jak daleko to bude mít domů. Ovšem ostravský klub ho zkrátka hodně chtěl.

„Proti Endálovi se vždy špatně hrálo, těžko se odstavuje od puku a sám dokáže rozhodnout zápas, proto jsem rád, že kývl na naši nabídku,“ říká na webu hcporuba.cz generální manažer Pavel Hinner.

Na své nové působiště přitom Endál nemá dobré vzpomínky. Když před dvěma lety bojoval s Havlíčkovým Brodem o postup z druhé ligy, Poruba ho v kvalifikaci odstřihla od radosti o jediný gól... Bruslaři navíc tehdy museli spolknout úplně stejně hořkou pilulku druhým rokem v řadě.

Ambiciózní klub nyní ohlásil ještě další jméno, které se zapojilo do jeho přípravy. O výraznější šanci v dospělém hokeji zabojuje devatenáctiletý forvard a odchovanec Daniel Häring, jenž v Chance lize odehrál už 20 zápasů sezony 2018/19.

Minulý ročník ale strávil pouze v juniorce, která bojovala o záchranu v REDSTONE Extralize, tedy druhé nejvyšší soutěži. Tam nasbíral 18 bodů (7+11) ve 34 utkáních.

V pondělí oznámí Poruba další dvě útočné posily.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Aktuálně potvrzení hráči v HC RT TORAX Poruba

Brankáři: Frederik Foltán, Ervins Muštukovs, Jiří Matoušek, Marek Slíž.

Obránci: Patrik Husák, Patrik Urbanec, Tomáš Pastor, Filip Dundáček, Dominik Rudl, Marek Slavík, Petr Šendera, Dušan Žovinec, Jakub Teper.

Útočníci: Jan Káňa, Jan Hudeček, Petr Kanko, Tomáš Jáchym, Michal Hlinka, Marek Špaček, Marek Sikora, Radim Toman, Jiří Brodek, Markus Korkiakoski, Lukáš Endál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz