Další Lotyš v extralize! Plzni pomůže řízný bek se zkušenostmi ze zámoří i Švédska

Kristians Rubins | Foto: Markéta Křížová

17. června 12:29

Adam Bagar

Plzeňské defenzivní řady vyztuží Kristians Rubins, který naposledy působil ve švédském MODO Hockey. Západočeský klub o příchodu lotyšského obránce informoval na svých webových stránkách.

„Kristians je velmi silný hráč a díky své výšce i řízný bek, který by měl sjednat respekt v okolí brankoviště. Má skvělé fyzické parametry, které dokáže využít jak v obraně, tak v podpoře útoku,“ hlásí na adresu nejčerstvější akvizice hlavní trenér Josef Jandač.

26letý zadák, jenž měří 195 centimetrů a váží 103 kilogramů, se už v roce 2016 vydal do zámoří, kde strávil hned sedm sezon. Zahrál si v juniorské WHL, nižší ECHL, farmářské AHL a tři starty zapsal dokonce v NHL za Toronto.

„Kristians je velmi silný hráč a díky své výšce i řízný bek, který by měl sjednat respekt v okolí brankoviště.“

Poté, co loni pomohl Lotyšsku k senzačnímu stříbru na MS v Tampere a Rize, se rozhodl vrátit do Evropy. Uplynulý ročník strávil ve Švédsku, v tamní elitní SHL odehrál za MODO 44 utkání s bilancí deseti bodů za čtyři branky a šest nahrávek.

Účastník čtyř seniorských šampionátů krátce okusil i dánskou ligu v dresu Frederikshavnu, nyní premiérově vyzkouší také nejvyšší českou soutěž – na západě Čech podepsal roční smlouvu.

Extraliga je pro Lotyše dobrou adresou

Rubins je už devátým Lotyšem v aktuálních extraligových soupiskách. Karlovy Vary zlákaly beky Robertse Mamčicse z Nových Zámků a Janise Jakse z Litvínova, Hradec Králové do svých řad získal útočníka Oskarse Batnu z Jukuritu.

Dalších pět lotyšských hokejistů pokračuje – Batnův nový klubový parťák Ralfs Freibergs, v Litvínově další zadák Kristaps Zile, v Mladé Boleslavi mladý útočník Kristers Zvagulis a ve Vítkovicích bratři Roberts a Rihards Bukartsové.

Aktuální kádr HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dávid Hrenák, Nick Malík.

Obránci:
Tomáš Dujsík, Adam Jiříček, David Kvasnička, Daniel Malák, Igor Merežko, Jan Piskáček, Kristians Rubins, Jan Skok, Petr Zámorský.

Útočníci:
Olivier Archambault, Adam Benák, Adrián Holešinský, Miroslav Indrák, Filip Jansa, Jakub Klepiš, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Ondřej Matýs, Tomáš Mertl, Jan Schleiss, Tim Söderlund, Marek Soukup, Jakub Šiler.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz