Další mdlý výkon bez nasazení! Porážíme se sami, štve Šmída

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Podobně jako po první finálové bitvě mají Bílí Tygři o čem přemýšlet, po dalším mdlém výkonu padli 1:4 a v sérii s Oceláři znovu ztrácejí. „Ale zase je fajn, že hned máme další šanci, podle mě vyjede na led úplně jiný tým,” věří před čtvrtým zápasem zkušený obránce Ladislav Šmíd.

HokejkaTV

Do utkání jste nevstoupili dobře, Šimona Hrubce jste poprvé ohrozili až v 8. minutě. Proč?
Nejely nám nohy. Nevím, jestli to byla lehká nervozita, nebo šestihodinová tour v autobuse. Ale Třinec taky k nám jel a první zápas hrál výborně. Nevím, tady už nemá cenu se na nic vymlouvat. Je to finále a i kdybych měl spát jenom dvě hodiny a pak naskočit, tak je mi to úplně jedno a musím předvést nějaký standard, což jsme vůbec nepředvedli. Docela dost mě to mrzí.

Začalo to už vyloučením při prvním střídání, srážely vás zbytečné fauly v útočném pásmu?
To určitě nepomůže, jsou hloupé. Pořád si to říkáme. Kdyby se to stalo jednou za čas, tak dobrý, ale tohle se nám stává celkem často. I když nedají gól, tak nás to stojí síly. A kluci, kteří na oslabení nechodí pravidelně, nejsou v tempu. Když někdo udělá faul v obranném pásmu v gólové šanci, tak ho pochválím, ale takových faulů se musíme vyvarovat.

David Cienciala projel celé hřiště a udeřil

Domácí vám v úvodu skoro nepůjčili puk, přesto jste šli do vedení.
Jsme zvyklí hrát na puku, ale neměli jsme ho, což samozřejmě není sranda. Myslel jsem, že nás gól nakopne, ale to se nestalo. Filip (Pešán, pozn. red.) to shrnul nejlíp, vůbec jsme si to nezasloužili. Nemá fakt cenu chodit kolem horké kaše a vykecávat se, že jsme neměli štěstí nebo že jsme unavení. Prostě jsme se porazili. Klobouk dolů před Třincem, je na nás připravený, hraje dobře. Ale stejné to bylo už i s Brnem a dokázali jsme ho porazit. Pořád tvrdím, že se dokážeme porazit jenom sami, což se ukázalo.

Jarda Vlach pak mohl vedení navýšit, ale nedal tutovku. Dá se říct, že tam se utkání lámalo?
Možná jo. Ale i kdybychom vedli 2:0, tak jsme nepředváděli to, na co máme. Nevím, jestli bychom to utáhli, nehráli jsme to, co jsme měli. Nebyly tam nohy, nasazení, nevím čím to je. Bylo to mdlé, letargické, tohle není náš hokej.

Byl to nejhorší výkon Liberce v play off?
To bych neřekl. Takové zápasy jsou, bohužel tohle je ve finále už druhý ze tří. Kdyby to byl první v sérii, který jsme sehráli v takovém stylu, tak bych nebyl asi tak negativní. Ale druhý ze tří ve finále extraligy? To se musíme nad sebou zamyslet a podívat do zrcadla. Doufám, že tady bude zase sebevědomý tým, který prošel play off tak, jak jím prošel. Hráli jsme hru, která nás zdobila. Ale pořád bych nikoho v týmu za nikoho nevyměnil. Za každým hráčem stojím a za každého bych položil ruku do ohně. Věřím, že se všichni do jednoho zvedneme a čtvrtý zápas urveme, pojedeme do Liberce a tam taky vyhrajeme.

Musíte si něco po takovém zápase zase v kabině říct?
Ne, už jsme si všechno řekli. Poslední dobou jsme více mluvili, než hráli. Každý si to musí srovnat v hlavě. Není to o tom, že na sebe budeme ukazovat. Tohle nemá cenu. Každý ví, jaká je jeho role, musíme se podívat do zrcadla. Opět to musím zmínit, tak jako po prvním zápase. Opět k tomu musíme přistoupit úplně jinak. Takhle hrát nejde.

Hráli jsme výborně, těší Šimona Hrubce

Bude těžké to hodit za hlavu? Po prvním utkání se to povedlo.
Jsem rád, že se hraje hned druhý den. Když máte dva tři dny, tak je to takové... akorát pak přemýšlíte. Teď nemáme čas, vyspali jsme se, zregenerujeme a každý bude chtít dokázat, že tohle nebylo hodno toho, kam jsme to až dotáhli. Budeme padat po držkách, jak jsme padali do nynějška. Je jedno jak, ale zápas urveme. Rozhodně se nevzdáváme. Já tomu mančaftu věřím a stojím si za tím, že máme nejlepší tým.

V závěru jste zvýšili důraz, chtěli jste tím dát soupeři signál do čtvrtého zápasu?
Asi už tam byla lehká frustrace, ale toho musí být víc. Ve druhém utkání jsme dohrávali souboje, byla to válka. Musíme to tak udělat znovu. Máme tady typy hráčů, kteří dokáží dohrát souboje, jsou silní. A to musíme dělat. Tohle je válka na ledě. Nechci, aby Třinec vyhrál titul, chci ho vyhrát já. I kdybych měl na tom ledě chcípnout, tak jim to nedám.

Sestřih 3. finále HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz