Další nová tvář pro Znojmo. K Orlům míří kapitán juniorských mistrů z Třince

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Další novou tvář hlásí hokejisté Znojma. K Orlům míří David Stránský, slovenský obránce má na pažbě zkušenosti z Chance ligy a také juniorský titul, který na jaře 2016 získal s Třincem.

Chance liga na Hokejka TV

Čtyřiadvacetiletý rodák z Trenčína tehdy vedl mladé Oceláře jako kapitán, později se posunul do dospělého hokeje a nastupoval za farmu ve Frýdku-Místku. Do tuzemské nejvyšší soutěže se dosud neprosadil, v minulé sezoně sehrál Stránský za Frýdek-Místek celkem 38 utkání a zaznamenal jednu nahrávku,

Teď odchovanec Dukly Trenčín mění adresu. Pod křídly Ocelářů se rozvíjel od sezony 2012-13, aktuálně je čerstvou posilou Znojma. K nedávnému účastníkovi mezinárodní EBEL přichází coby progresivní bek, jenž v Chance lize stihl 116 zápasů a před časem okusil také druhou ligu za Nový Jičín nebo Orlovou.

„David prošel celou třineckou akademií, v jeho posledních letech se z něj snažili udělat trošku defenzivnějšího beka. My budeme chtít využít i jeho útočných schopností, které má, a počítáme s ním jako s ofenzivním obráncem," uvedl pro web Orlů sportovní manažer a trenér Miroslav Fryčer.

Stránský vyztuží znojemskou defenzivu, do níž aktuálně patří také Adam Sedlák, Jakub Stehlík, Matyáš Šána, Dominik Tejnor nebo Roman Čermák. Miroslav Fryčer má předpoklady nového bojovníka zmapované. „Jsme přesvědčeni, že David zapadne do kabiny i povahově," doplnil.

David Stránský se už zapojil do přípravy a trénuje společně s Orly. První utkání za Znojmo by měl sehrát 11. srpna, kdy svěřenci Miroslava Fryčera vyzvou v přátelském klání hokejisty Havířova.

Aktuální kádr Orlů Znojmo

Brankáři:
Dominik Groh, Jan Pechek.

Obránci:
Roman Čermák, Adam Sedlák, Jakub Stehlík, David Stránský, Matyáš Šána, Dominik Tejnor.

Útočníci:
Petr Beránek, Adam Havlík, Jakub Köver, Radim Matuš, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Martin Podešva, Ondřej Svoboda, Tomáš Svoboda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz