Další odchody z Jablonce: ke konkurenci jdou i Mrkvička a Abraham

Foto: Petra Skopcová

Druholigový Jablonec nad Nisou přichází po elitních útočnících i o klíčové beky: Tomáš Mrkvička (na fotce) posílil ambiciózní Kobru a Lukáš Abraham pomůže nováčkovi z Nové Paky.

HokejkaTV

Jednatřicetiletý Mrkvička se stal v uplynulé sezoně nejproduktivnějším obráncem Vlků: v základní části získal během 36 utkání hned 34 bodů (5+29). V rámci druhé ligy byli produktivnější už jen tři jiní zadáci – a ve skupině Střed byl dokonce nejlepší!

Mrkvička se do Česka vrátil loni v létě po čtyřech sezonách ve druhé nejvyšší francouzské soutěži. Předtím si udělal dobré jméno v Benátkách nad Jizerou, kde rovněž sbíral poměrně dost bodů. V Chance lize hrál krátce i za Jihlavu.

Abraham, kterému je rovněž 31 let, byl pro změnu druhým nejproduktivnějším jabloneckým obráncem: ve 41 zápasech zaujal bilancí 5+21. V minulosti působil také ve Vrchlabí či v Trutnově.

Připomínáme, že z Jablonce v létě odešli také útočníci Tomáš Brokeš (Dvůr Králové), Kamil Bříška nebo Lukáš Tondr (oba Kobra). Na zkoušku do Benátek pak zamířil mladý brankář Jakub Hrstka.

Právě Pražané se díky zvučným posilám v čele s Tomášem Plíhalem zapojí do boje o postup. Ale jak to bude s Jabloncem? Čeká ho po mnoha letech na druholigovém vrcholu a po několika účastech v kvalifikaci spodek tabulky?

Dosavadní posily HC Kobra Praha

Aleš Knesl (O, Nymburk)
Tomáš Mrkvička (O, Jablonec n/N)
Kamil Bříška (Ú, Jablonec n/N)
Lukáš Tondr (Ú, Jablonec, n/N)
Tomáš Plíhal (Ú, Landshut, NĚM3)
Dominik Novák (Ú, Peißenberg, NĚM4)
Dominik Vaněk (Ú, Bönigen, div. ŠVÝ)
Jan Smejkal (Ú, Nymburk)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz