Další pecka pro Písek. Králové zlákali Tomáše Roda

Foto: HC Most

9. července 19:36

Pavel Mandát

Králové z Písku skládají pro příští sezonu velmi zajímavý tým. Klub od řeky Otavy už dříve oznámil příchody Martina Hasuera, Martina Parýzka nebo Jana Sýbka. Nyní se k těmto jménům přidává zkušený Tomáš Rod.

Generali Česká Cup

Dvaatřicetiletý útočník rozhodně má co nabídnout. Do výčtu jeho angažmá patří extraligové štace v Mladé Boleslavi nebo Českých Budějovicích. Mezi mantinely tuzemské nejvyšší soutěže odehrál celkem 50 utkání )3+4).

Naprostou většinu své kariéry však Rod strávil o patro níž. V první lize nastoupil k úctyhodnému počtu 449 zápasů, během nichž si připsal 252 kanadských bodů. Objevil se ve svém rodném Písku, Ústí nad Labem, Třebíči a v neposlední řadě také Prostějově.

Poslední rok sice vynechal, ale během předešlých sezon, které strávil v Řisutech, potažmo v Mostě ukázal, že stále nepatří do starého železa. Pokaždé totiž patřil k elitním útočníkům svého týmu.

I díky tomu si vytvořil pověst kreativního útočníka, jemuž nedělá problém brát na sebe zodpovědnost a rozhodovat zápasy. Přesně tohle od něj nyní čekají v Písku. Měl by se stát jedním z hlavních opěrných bodů renesance tamního hokeje.

Když jsme po konci uplynulé sezony psali ke každému klubu sumář, ve kterém jsme jeho sezonu rozebírali, u Písku padl jeden zásadní nedostatek – absence zkušeností. To už teď neplatí. Tomáš Rod je přesně takovým hokejistou, kterého u řeky Otavy potřebují k lepším zítřkům.

A kdo ví… Možná se s Pískem časem dočká postupu do Chance ligy. Po loňské mizérii, kterou částečně zakrylo alespoň účinkování čínského Golden Dragon, nastaly na jihu Čech velké změny. Jejich dlouhodobý cíl?

Postup do první ligy.

Má k němu dopomoci nový hlavní trenér a sportovní manažer v jedné osobě Luboš Rob starší. Ten už svůj aktuální kádr posílil o brankáře Martina Hausera, obránce Martina Parýzka, potažmo útočníka Jana Sýbka. S Tomášem Rodem síla píseckého souboru ještě vzroste.

Králové už by zkrátka neměli být za otloukánky…

Foto: Facebook IHC Králové Písek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz