Další posila pro národní tým, připojí se člen olympijské výpravy

Foto: Barbora Reichová, olympijskytym.cz

Do přípravy národnímu týmu před mistrovstvím světa se ve středu ráno nově zapojil Hynek Zohorna, útočník švédského Oskarshamnu a účastník nedávné olympiády v Pekingu.

Fanshop národního týmu

„V průběhu minulého týdne jsem si volal s oběma bratry Zohorny," popisuje Petr Nedvěd, generální manažer reprezentace.

„Tomáš není po dlouhé sezoně zdravotně stoprocentně v pořádku, a tak se omluvil," dodává Nedvěd, proč k obnovení bratrské souhry z olympijských her tentokrát nedojde.

„Naopak Hynek by měl zasáhnout už do zápasů Českých hokejových her během tohoto týdne,“ potvrdil Nedvěd před čtvrtečním startem třetího z podniků Euro Hockey Tour.

Pro Zohornu může být MS dalším vrcholem sezony: v únoru v Pekingu získal ve čtyřech zápasech dvě asistence. Na mistrovství světa zatím startoval pouze jednou – v roce 2019 na povedeném turnaji v Bratislavě.

„Tomáš není po dlouhé sezoně zdravotně stoprocentně v pořádku, a tak se omluvil."

Vyslouží si teď nominaci do Tampere?

Zohorna nabral sebevědomí při zdařilé premiérové sezoně ve Švédsku: se 29 body ze 48 utkání byl pátým nejproduktivnějším hokejistou Oskarshamnu. Svými výkony si v klubu řekl o prodloužení smlouvy.

Soupiska Česka pro kemp v Ostravě

Brankáři:
Petr Kváča 
(Bílí Tygři Liberec), Štěpán Lukeš (HC Energie Karlovy Vary), Marek Langhamer (Ilves, Finsko).

Obránci:
Jan Ščotka (JYP Jyväskylä, Finsko), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák, David Jiříček (všichni HC Škoda Plzeň), Jakub Krejčík (Dinamo Minsk, KHL), David Sklenička (Kärpät Oulu, Finsko), Jakub Jeřábek (Spartak Moskva, KHL), Richard Nedomlel (Mountfield HK), Libor Šulák (Örebro, Švédsko).

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladonik
 (všichni HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík (HC Kometa Brno), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Petr Fridrich (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Adam Klapka (Bílí Tygři Liberec), Jiří Smejkal (Lahti, Finsko), Pavel Kousal (BK Mladá Boleslav), Roman Červenka (Rapperswil-Jona Lakers, Švýcarsko), Matěj Stránský (Davos, Švýcarsko), Michael Špaček (Frölunda HC, Švédsko), Hynek Zohorna (IK Oskarshamn, Švédsko), David Krejčí (HC Olomouc) – hrát zatím nemá.

Foto: Facebook IK Oskarshamn

Další program české reprezentace před MS

České hokejové hry v Ostravě:
28. dubna od 17:30 Finsko – Česko
30. dubna od 16:00 Česko – Švédsko
1. května od 16:00 Česko – Rakousko

Vstupenky zakoupíte zde »

Švédské hokejové hry ve Stockholmu:
5. května od 19:00 Česko – Švédsko
7. května od 12:00 Finsko – Česko
8. května od 12:00 Švýcarsko – Česko

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz