Další posila pro Rytíře! V Kladně se tvoří chomutovský gang

Foto: Kateřina Kundertová

Kladno po sestupu z extraligy dál buduje kádr na příští ročník Chance ligy, z Chomutova získalo skvělou posilu v podobě útočníka Nicolase Hlavy. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Jde o fyzicky velmi dobře připraveného hráče. Mezi jeho přednosti patří bruslení a síla. Poslední dvě sezony se mu produktivně velmi povedly. I proto si myslíme, že nám může pomoci k návratu do extraligy,“ hlásí sportovní manažer Rytířů David Čermák.

Šestadvacetiletý útočník má za sebou vskutku povedené ročníky. Ten uplynulý strávil v Chomutově, kde zazářil 45 body (18+27), a řekl si také o šest startů za extraligové Karlovy Vary. Předtím válel ve Znojmě, Orlům pomohl 48 body (16+32) v 50 zápasech.

Nyní poprvé oblékne dres Kladna. „Řekl bych, že v první lize není lepšího týmu. Kladno se chce vrátit zpátky do extraligy, a to je pro mě velká motivace a vlastně i důvod, proč jsem na nabídku kývl,“ líčí Nicolas Hlava, který by si rád zahrál i s Jaromírem Jágrem.

„Řekl bych, že v první lize není lepšího týmu. Kladno se chce vrátit zpátky do extraligy, a to je pro mě velká motivace a vlastně i důvod, proč jsem na nabídku kývl.“

„V Česku není historicky lepšího hráče. I to bylo na nabídce určitě zajímavé,“ prozrazuje po podpisu smlouvy. Věří, že bude patřit k oporám Rytířů. „Rád bych navázal na poslední dvě sezony, které se mi v rámci produktivity velmi vydařily,“ pokyvuje Nicolas Hlava.

Ten je už třetím hráčem, který do Kladna přišel z Chomutova. Následuje Jakuba Štochla a Tomáše Pituleho. „Před tréninkem už padaly nějaké hlášky o tom, že se tu tvoří chomutovský gang. Jsem rád, že do začátku jdu tam, kde i pár kluků z Chomutova znám.“

„Před tréninkem už padaly nějaké hlášky o tom, že se tu tvoří chomutovský gang.“

Hlava, jenž má na kontě i 61 extraligových startů s bilancí 5+3, nastoupil ve druhé nejvyšší soutěži už k 246 utkáním, nasbíral v nich 132 bodů za 55 branek a 77 nahrávek. Za uplynulou sezonu 2019/20 byl Hokej.cz vyhlášen 31. nejlepším hráčem soutěže.

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář:
Adam Brízgala.

Obránci:
Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci:
Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz