Další posila pro Třebíč? Na Vysočině zkouší Lukáše Kříže

Foto: hctabor.com

Horácká Slavia Třebíč hlásí dalšího obránce, který se pokusí probojovat do jejího kádru. Je jím šestadvacetiletý Lukáš Kříž.

Chance liga na Hokejka TV

Kříž patří mezi odchovance českobudějovického Motoru. Na jihu Čech prošel naprostou většinou mládežnických kategorií a vyzkoušel si tam i seniorský hokej (během sezony 2014/15 naskočil do dvanácti prvoligových zápasů). O rok později odehrál v rodném klubu dokonce 39 střetnutí.

Další už ale nepřidal.

Krátce se objevil také v Mostě, Písku nebo Táboře. Pro ročník 2016/17 se rozhodl vyslyšet výzvu v zahraničí, když se upsal Žilině. U našich východních sousedů odehrál Lukáš Kříž celkem 31 střetnutí (0+2). 

Další sezonu strávil mladý obránce opět doma. Upsal se druholigovému David Servisu. V dresu Servismanů se přitom okamžitě zařadil mezi klíčové beky. Křížův přínos byl patrný zejména v přesilovkách, kde plnil roli hlavního dispečera modré čáry. Své spoluhráče zásoboval přesnými pasy, navíc uměl i dobře vystřelit.

Za necelé tři sezony si u David Servisu připsal 60 kanadských bodů. Víc než výmluvná čísla. Závěr loňského ročníku strávil českobudějovický rodák ve Francii, kde okusil tamější třetí nejvyšší soutěž.

Teď se vrací s cílem vybojovat si stálé místo mezi bílými hvězdami. Není to přitom jediný bek, který má právě takovou ambici. Horáci už totiž před pár dny ohlásili zkoušku Lukáše Chalupy. Někdejší bek Chomutova nebo Kadaně už na Vysočině zasáhl do přípravných zápasů. 

Stejnou příležitost dostane i Lukáš Kříž. Uspěje?

Aktuální kádr SK Horácká Slavia Třebíč

Brankáři: Pavel Jekel, Jan Mičán.

Obránci: Šimon Szathmáry, Karel Nedbal, Václav Čejka, Ondřej Ševčík, Michal Furch, Lukáš Zukal, Vojtěch Doktor, Lukáš Chalupa, Lukáš Kříž. 

Útočníci: Martin Šťovíček, Lukáš Nedvídek, Michal Vodný, Matěj Psota, Ladislav Bittner, David Michálek, Radim Ferda, Robert Havlát, Ondřej Malec, Josef Podlaha, Matěj Kořenek, Zdeněk Vedral, Patrik Mojdl, Václav Krliš, Ondřej Vaculík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz