Další rána pro Nymburk. Pyká za odstoupení z 2. ligy, musí platit

Foto: Pavlína Havelková, hokejzr.cz

V Nymburce musejí skousnout další hořkou pilulku, tamní klub byl za nečekané odstoupení ze druhé ligy potrestán finanční pokutou ve výši 40 tisíc korun.

HokejkaTV

Středočeši v řádném termínu podali přihlášku do soutěže a zaplatili startovné ve stanovené výši 20 tisíc korun, čímž splnili základní podmínky pro to, aby druhou ligu hráli. Na základě územního principu pak byli při losování zařazeni do skupiny Střed.

Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by NED Hockey neměl do aktuální sezony nastoupit. Až 19. srpna písemně oznámil, že se z ročníku 2019/20 odhlašuje. Jako důvod uvedl, že během června v týmu nečekaně skončilo devět hráčů základní sestavy.

Foto: sckolin.cz

„Přičemž následné hledání řešení ve spolupráci s dvěma extraligovými kluby nedopadlo tak, aby družstvo nebylo nuceno soutěž opustit v průběhu soutěže,“ uvedla disciplinární komise Českého hokeje v čele se svým předsedou Alešem Kmoníčkem.

Nymburk podle ní porušil řády, za což byl potrestán finanční pokutou ve výši 40 tisíc korun. Při stanovení trestu přihlédla k tomu, že k odstoupení došlo až v období po vydání rozpisu druhé ligy, která se tak musela pouhé tři týdny před startem přelosovat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz