Další slovenská posila pro Olomouc, k Hanákům míří Skladaný

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

19. ledna 2016, 10:49

Václav Jáchim

Další slovenskou posilu hlásí extraligová Olomouc. Před několika dny klub angažoval Petera Húževku, místo něhož do Vítkovic putoval Petr Kafka, teď kádr Hanáků rozšíří František Skladaný. Bývalý útočník Karlových Varů dosud nastupoval v Martině, tamní klub na svém Facebooku uvedl, že se Skladaný nyní loučí. A přechází do Olomouce.

Nový fanshop

Okolnosti vysvětluje sám Skladaný. "Po dobu mého působení v Martině jsem měl různé nabídky, které jsem odmítal, jelikož mým cílem byla česká extraliga. Nedávno se mi ozval Zdeněk Venera, který mě dvě sezony vedl v Karlových Varech," popisuje třiatřicetiletý hokejista, jenž startoval na mistrovství světa 2008.

Skladaný návrh kouče Olomouce vyslyšel. Ale za podmínky, že ještě bude moci sehrát tři duely v Martině. Stalo se, transferu tedy nic nebrání. "Absolvoval jsem je i s možností rizika případného zranění, ale chtěl jsem klukům aspoň takhle pomoci," hlásí. Nyní zvedá kotvy a přesouvá se do Tipsport extraligy. Podle všeho prozatím do konce aktuální sezony. "Chtěl bych poděkovat vedení, jelikož vidím, že se to v Martině konečně posouvá správným směrem. Vím, že mužstvo má potenciál, všem držím palce," vzkazuje Skladaný.

V Olomouci se pokusí navázat na dřívější povedené roky, které prožil v Energii. Skladaný oblékal dres Karlových Varů od roku 2006 do konce sezony 2012-13, s krátkou epizodou v Chomutově. Útočník, který má zkušenosti s americkým univerzitním hokejem i zámořskými farmářskými ligami, potom dvě sezony nastupoval v ruské vyšší lize za Buran Voroněž. Letošní ročník začal v běloruském týmu Něman Grodno, ale stihl jen tři duely v tamní soutěži a čtyři v Lize mistrů, načež přešel do mateřského Martina.

Po přesunu do Olomouce opráší Skladaný spolupráci se svým bývalým koučem Zdeňkem Venerou, narazí i na řadu krajanů. Za Hanáky letos nastupují slovenští hráči Branislav Konrád, Dávid Buc, Peter Húževka, Tomáš Mikuš. Na marodce je stále Roman Rác. Z Martina se do české nejvyšší soutěže před Skladaným přesunul už Rastislav Špirko, jiný ostřílený útočník na podzim posílil Kometu Brno.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz