Další slovenský gólman pro Bílé Tygry. Liberci pomůže Janus

Foto: hcbilitygri.cz

V minulých letech jim odvedl skvělé služby Ján Lašák, nyní nástup v libereckém klubu hlásí další slovenský gólman. Vedení Bílých Tygrů angažovalo Jaroslava Januse, který byl po odchodu ze Slovanu Bratislava bez angažmá. Někdejší brankář Litvínova a slovenské reprezentace podepsal s libereckým klubem smlouvu do konce sezony, Bílí Tygři o tom informují v tiskové zprávě.

Nový fanshop

Ján Lašák strávil v Liberci čtyři sezony, po té minulé se rozloučil. Mistr republiky 2016 a majitel stříbrné extraligové medaile o rok později ukončil činnost, nyní je koučem maskovaných mužů u slovenského národního týmu. Pod Ještědem šli do nového ročníku s Romanem Willem a Alešem Stezkou.

Výsledky týmu a umístění na konci extraligového pelotonu ovšem přiměly vedení k akci. Potvrzuje to hlavní kouč a sportovní ředitel klubu Filip Pešán. „Vzhledem k našemu postavení v tabulce je příchod takto zkušeného hráče logickým krokem. Především naši mladí hráči potřebují jistotu, kterou jim poskytne zkušená a kvalitní brankářská dvojice," konstatuje.

Janus má co nabídnout. V minulosti chytal na farmě Tampy Bay, s níž získal Calder Cup, reprezentoval na světových šampionátech juniorů i dospělých. Po úspěšné loňské sezoně v Litvínově se vydal do Slovanu Bratislava, kde už předtím působil, jenomže doplatil na silnou konkurenci. Účastník ruské KHL měl v kádru rovněž české gólmany Jakuba Štěpánka a Marka Mazance. Janus se ocitl na slepé koleji a posléze v klubu skončil.

Nyní se vrací do Tipsport extraligy, tentokrát jako hráč Liberce. Bílí Tygři zkvalitní klíčovou pozici. "Podporu zkušenějšího kolegy potřebuje i samotný Roman Will, protože s příchodem Jaroslava Januse bude možné rozložit zápasové zatížení na dva gólmany. Zároveň máme zajištěné řešení i v případě nenadálých událostí či zdravotních komplikací," vysvětluje Filip Pešán.

Janus se po podpisu kontraktu do 30. dubna 2018 připojil k týmu, jak uvádějí stránky libereckého klubu, čerstvá posila by měla být k dispozici už pro páteční utkání 19. kola doma s třineckými Oceláři. V Tipsport extralize to prešovský odchovanec dobře zná. Poprvé do ní nahlédl během ročníku 2014-15, kdy oblékal dres pražské Sparty. Další dva ročníky chytal za Litvínov.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz