Další slovenský reprezentant do Třince. Oceláři získají Ružičku

Za třinecké Oceláře v minulosti úspěšně válela řada slovenských reprezentantů. Po postupu do nejvyšší soutěže především Ľubomír Sekeráš a Jozef Daňo, v této sezoně je členem kádru pro Vladimír Dravecký. Před koncem přestupního termínu dorazí k lídrovi Tipsport extraligy další zajímavý útočník, ze Slovanu Bratislava se přesune Štefan Růžička. Vedení Ocelářů to zatím nepotvrdilo, podle informací hokej.cz je však akce domluvena.

partneři českého hokeje

Slovenský reprezentační útočník strávil šest let v ruských klubech, nastupoval především za Spartak Moskva, posléze za Ufu a Omsk. Loni v létě se někdejší hokejista Philadelphie vydal k domovu. Růžička nejprve pomohl švýcarskému Lausanne, posléze podepsal se Slovanem Bratislava, kde si v jedenácti utkáních připsal dva góly a stejný počet nahrávek.

Nyní je po Michalu Vondrkovi dalším hráčem, jenž z klubu odejde. Jak Slovan uvedl na svých stránkách, Ružička přejde do Třince. Představitelé Ocelářů zatím dohodu nekomentují. "Jednání pokračují, jakmile bude všechno uzavřeno, oficiálně to oznámíme. Teď máme před sebou utkání s Litvínovem," řekl hokej.cz v úterý po obědě generální ředitel klubu Pavel Marek.

Transakce je nicméně zřetelná: Oceláři získají další zkušenou posilu, která má horkému adeptovi na Prezidentský pohár pomoci k triumfu v play off. Je možná symbolické, že největší ryby na konci přestupního termínu zatím ulovily Sparta a Třinec, tedy kluby s maximálními ambicemi. K Ocelářům v průběhu sezony dorazil už Jakub Klepiš, tým je v tabulce první i díky širokému kádru, což trenérům Kalousovi s Varaďou umožnilo patřičně reagovat na poměrně rozsáhlou marodku.

Brzy se přihlásí do služby Ružička, který by mohl za nový klub teoreticky nastoupit už v nedělním extraligovém duelu. Účastník mistrovství světa 2009 a 2011 chce mužstvu pomoci k úspěchu, sám by rád zapojoval o světový šampionát, jenž Slováci začnou v Ostravě. Třinec bude pro Ružičkou vhodnou alternativou, Slovan totiž v KHL zaostává za postupem do play off o deset bodů a v našlapané tabulce Západní konference je poslední.

Pro Třinec je příchod devětadvacetiletého rodáka z Nitry zajímavý i tím, že se do služby přihlásí další útočník s příjmením Ružička. Loni z klubu podruhé odešel do KHL Martin Růžička, který momentálně působí v Čeljabinsku, ve stabilního extraligového hráče se vypracoval juniorský reprezentant Marek Ružička. Až se Ocelářům uzdraví všichni marodi, budou mít trenéři v ofenzivě hodně na výběr. Velká konkurence a širší soupiska se budou ve vyřazovacích bojích bezpochyby hodit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz