Další stopka v play out. Flemming sestřelil kolenem Pabišku a pyká

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

14. března 2018, 9:57

Adam Bagar

Disciplinární komise Tipsport extraliga vyměřila po třech kolech skupiny o umístění už čtvrtou stopku. Po Richardu Nedomlelovi, Nicolasi Hlavovi a Viktoru Hüblovi pyká chomutovský zadák Brett Flemming, jenž v zápase s Mladou Boleslaví zbytečně sestřelil kolenem Lukáše Pabišku a přijde o nejbližší dvě utkání.

Nový fanshop

K ostrému zákroku došlo v čase 47:57 už za rozhodnutého stavu 5:2 pro Mladou Boleslav. Pirát Brett Flemming předvedl naprosto zbytečný zákrok kolenem na Lukáše Pabišku, za který pak od arbitrů Lukáše Bejčka a Daniela Pražáka dostal trest na pět minut plus do konce utkání.

"Lze předpokládat, že primárním záměrem Bretta Flemminga bylo zasáhnout Lukáše Pabišku tělem, ale svým ramenem ho zcela minul a zřetelně zasáhl primárně svým kolenem jeho levou nohu do oblasti stehenních svalů," má jasno šéf extraligové disciplinárky Karel Holý.

Zákrok Bretta Flemminga na Lukáše Pabišku

"Flemming byl za své jednání plně odpovědný a rozhodl-li se vést svůj zákrok tímto způsobem, měl si být vědom, že při přenesení těžiště na levou nohu může dojít ke střetu jeho levého kolene s nohou protihráče a následnému možnému vážnému zranění," doplňuje.

Hlava sestřelil Gerháta, Nedomlel bušil do Jiránka. Oba mají stopku »

Holý potrestal chomutovského obránce zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání. Přihlédl přitom k tomu, že Flemming nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Pabiška podle údajů obsažených v zápise o utkání utrpěl poranění nohy a střetnutí už nedohrál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz