Další střelecká křeč. Třinec žral puky, míní Kempný. Porážku velí hodit za hlavu

HC Sparta Praha | Foto: Jiří Bezucha

Hokejovou Spartu znovu zradila efektivita. V pátém čtvrtfinálovém duelu s Třincem byla střelecky aktivnější, přesto vyšla z utkání gólově naprázdno a prohrála 0:3. „V úterý pojedeme vyhrát, nic jiného si nepřipouštíme,“ hlásí bek Pražanů Michal Kempný. Série se tak za stavu 3:2 pro Oceláře stěhuje do Slezska.

Už téměř 105 minut nedokázali překonat třineckého Ondřeje Kacetla. Pražané se dostali do střelecké pasti a nedaří se jim vymanit z ní ven. I po prohře 0:3 však nadále v kabině Sparty zůstává odhodlání odvrátit možný konec sezony. „Prohra s námi nezamává, za tím si stojím. Budeme bojovat do poslední chvíle,“ burcuje před úterním šestým čtvrtfinále obránce Michal Kempný.

Porážka, která ale znamená otočení série ve prospěch Třince, ho mrzí. „Na to, že jsme měli šest přesilovek, jsme nedokázali proměnit vůbec nic. Nedali jsme gól a bez něj se vyhrát nedá. Nezbývá nic jiného než porážku hodit za hlavu. Stav série je 2:3 a je to jen číslo,“ ví zkušený bek ve službách Sparty a věří, že se jeho tým dokáže na důležitý duel připravit.

Přestože skóre 0:3 vyznívá jednoznačně pro svěřence Zdeňka Motáka, utkání měli spíše v režii Pražané. Aspoň tedy po stránce aktivity. Ve druhé třetině dokonce sehráli hned čtyři přesilovky v řadě v krátkém časovém sledu a celkově přestříleli Třinec poměrem 17:1!

„Možná nám chybělo trochu víc štěstí. Přesilovky nebyly špatné, několik puků nám skákalo na brankové čáře,“ poukazuje na situace Kempný a pokračuje: „Bylo to stejné jako ve druhém zápase v Třinci. Měli jsme spoustu šancí a enormní tlak a předváděli jsme naši hru. Zápas už bohužel nevrátíme, musíme prohru hodit za hlavu.“

Klíčovou roli sehrála přesilovková branka Třince na konci první periody, postaral se o ni Martin Růžička. „Po gólu přešel Třinec na svou klasickou hru, skákal do střel a žral puky. My jsme jen dvě třetiny neúspěšně tlačili,“ zmiňuje 32letý hokejista.

Oceláře podržel hlavně brankář Kacetl, který kryl hned 32 soupeřových pokusů, zatímco Kovář zaznamenal pouhých devět zákroků. „Respekt Kacetlovi, který chytal výborně. Ale i my máme skvělého gólmana. Je to vyrovnaný souboj dvou skvělých týmů a tentokrát byl úspěšnější Třinec,“ říká Kempný.

Třinec se domů vrací s mečbolem, Spartu čeká odvrácení nečekaně brzkého konce sezony. „Chceme se soustředit sami na sebe. V úterý do Slezska pojedeme vyhrát, nic jiného si nepřipouštíme. Do šestého čtvrtfinále půjdeme s čistou hlavou,“ zdůrazňuje na závěr.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz