Další trenérské novinky: Expardubáci v Hradci nebo Potěšil za Moravce

Tomáš Potěšil | Foto: Martin Voltr

Před novým ročníkem mládežnických soutěží ohlásily změny v realizačních týmech i další extraligové kluby. Které (staro-)nové tváře budeme na střídačkách vídat?

V ostravské Porubě byl logicky velkým tématem odchod Davida Moravce, který se přes celou republiku přesunul k A-týmu Karlových Varů. Tím přišli o trenéra extraligoví dorostenci, jejichž tým měl solidní zejména poslední dvě sezony: Loni postoupil do vyšší nadstavby a tedy i play off, letos bojoval o zúžené vyřazovací boje do posledního týdne.

Uvolněnou pozici zaplnila Poruba z vlastních zdrojů. K dorostu se přesunul Tomáš Potěšil, jenž v uplynulém ročníku vedl ligové juniory a z dřívějších sezon si ho pamatujeme hlavně z Havířova. Právě tam vedl mezi lety 2014 a 2018 i extraligové dorostence. Juniorku teď bude mít na starosti jeho dosavadní spolupracovník Miroslav Bahník.

Turbulentní sezona českobudějovického Motoru měla šťastný konec, a tak následovalo logické vyústění: David Vrbata společně s asistenty Zdeňkem Kutlákem a Vladimírem Caldrem zůstává u juniorky, kterou ve svízelné situaci a s narůstající ztrátou na zbytek pole dokázal zachránit.

David Vrbata

David Vrbata | Foto: Martin Voltr

Dorostence pak nadále povede „protistrana“ zimní rošády Radim Skuhrovec, jemuž bude asistovat Adam Tomášek. V klubu skončil Jindřich Kotrla. Přijal totiž nabídku druholigového áčka Mostu, kde bude na lavičce stát po boku dalšího bývalého Litvínováka Vladimíra Růžičky.

Další z dosavadních asistentů Arpád Györi se posunul o kategorii níž, jako hlavní kouč bude mít na starosti budějovickou devátou třídu s asistenty Lukášem Chaloupkou a Františkem Čechem. Pokud jde o nedávná hokejová esa, fanoušky Motoru mohou zajímat například Martin Hanzal s Lukášem Zíbem, kteří se letos sejdou jako asistenti u sedmé třídy.

V akademii plzeňské Škodovky se na pozicích hlavních trenérů nic nemění, mezi asistenty však ano. K juniorce zamířil František Bombic, jenž poslední dvě sezony působil jako asistent u A-týmu a předtím u dorostenců.

Posun čeká Václava Benáka, jenž byl v uplynulém ročníku u stříbrných medailí deváťáků i osmáků. Tomáši Pejcharovi bude u devátky asistovat dál, ale k tomu se postaví i na střídačku dorostenců. Martin Pouska se přesunul ke starším žákům, kde si práci podělí s Danielem Dědičem.

Hradecký Mountfield přivítal zajímavou posilu v Janu Zachrlovi z Komety, jenž se stal manažerem mládeže a součástí tandemu hlavních trenérů juniorky společně s Martinem Vágnerem. Klub však oznámil také další přírůstky.

Dva mají příjmení notoricky spojené s Pardubicemi – Jiří Šejba mladší a Martin Šejba. Mládeží úhlavního hradeckého rivala prošel také Radek Velinský, který ještě v uplynulé sezoně hrál krajskou soutěž za Nové Město nad Metují.

Oba Šejbové budou asistenty u juniorky i dorostu a k tomu si přibrali také další role v žákovských kategoriích či tréninkových skupinách rozvoje útočníků a obránců. Velinský povede třeťáky a asistovat bude u starších žáků. Nové role kromě toho dostali Bohdan Višňák, jenž bude development manažerem, a Lukáš Král, který pomůže se skautingem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz