Další tři roky! Krajíček prodloužil smlouvu s Oceláři

Foto: hcocelari.cz

Pětatřicetiletý obránce Lukáš Krajíček se dohodl s Třincem na novém tříletém kontraktu. „Rád bych tady ukončil kariéru. A vypadá to, že v Třinci budu prakticky do důchodu," hlásí na klubovém webu.

Nový fanshop

„Domluva byla poměrně snadná. Jsme tady s rodinou spokojení, nebyl tedy důvod se ohlížet po jiných týmech," řekl Krajíček. 

Někdejší reprezentant a borec se zkušenostmi z NHL hraje ve skvělé formě. Za Oceláře letos nastoupil do patnácti extraligových zápasů, ve kterých dal pět gólů a na dalších devíti brankách se podílel asistencí. Ač je obránce, vede bodování svého týmu. Zároveň je druhým nejproduktivnějším bekem Tipsport extraligy (po Petrovi Zámorském).

„Lukáš je přirozeným lídrem našeho týmu. Ani s přibývajícím věkem se jeho hra nemění, má stále krásný styl bruslení a má velký přehled ve hře. Věříme proto, že ještě pár let bude hrát na stejně vysoké úrovni," vysvětlil sportovní ředitel Jan Peterek prodloužení smlouvy o dlouhé tři roky.

„Rád bych právě tady ukončil svou kariéru."

Krajíček odehrál bezmála 400 zápasů v NHL: za Floridu, Vancouver, Tampu a Philadelphii. S národním týmem má stříbro z MS 2006 a bronz z MS 2012. Zahrál si i na olympiádě v Soči. Patří tak k nejvýraznějším osobnostem Tipsport extraligy.

„Pomáhá mladším spoluhráčům především charakterově. Někteří mladší hokejisté jsou až přehnaně aktivní, nevybouření a přemotivovaní. Lukáš dovede do jejich hry vnést více klidu a rozvahy. Umí velmi dobře ukázat detaily, které jim hru zjednoduší a připraví je pro velký hokej," dodal Peterek pro hcocelari.cz.

Soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Nick Malík, Petr Kváča.

Obránci: Marian Adámek, Jan Bartko, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Lukáš Krajíček, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth, Jan Zahradníček.

Útočníci: Martin Adamský, Roberts Bukarts, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Rostislav Martynek, Milan Mikulík, Jiří Polanský, Adam Raška, Jan Rudovský, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Marek Viedenský, Ethan Werek.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz