Další úctyhodné gesto: Slávista Slavíček zrušil svůj gól

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Krásný příklad fair play hry přinesla minulý týden ELIOD Extraliga dorostu. Útočník pražské Slavie Šimon Slavíček opravil verdikt hlavního rozhodčího, který jeho střelu uznal jako gólovou.

Nový fanshop

Slavia hrála ve čtvrtek proti kladenským Rytířům a když ve druhé třetině dotahovala nepříznivý stav, měla několik zajímavých příležitostí. Nejblíže k vyrovnávacímu gólu byl Šimon Slavíček.

Odchovanec sešívaných se rozjel po levém křídle a z dálky vystřelil. Hostující brankář možná kotouč ještě lehce ztečoval, než ho zastavila tyčka. Od té se potom odrazil do brankoviště, kde několikrát poskočil. Hlavní rozhodčí přerušil hru a konzultoval s čárovými kolegy, zda šlo o gól, či nikoli.

Po chvíli ukázal na branku a bylo vyrovnáno. Čtrnáctiletý útočník Slavíček se ale bez váhání vrátil na led a zajel za rozhodčím, aby mu řekl, že puk brankovou čáru nepřekročil. Sudí Jan Jaroš tak gól zrušil a fair play gesto uvedl i do zápisu o utkání.

Slavia nakonec podlehla Kladnu 2:5 a získala jen bod za nadstavbu. Ale kromě něj taky uznání za nádherný příklad, jak se chová opravdový sportovec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz