Další velké jméno pro druhou ligu! Z extraligy přichází Hruška

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Znojmo do svých řad zlákalo zkušeného útočníka Jana Hrušku, který poslední tři roky působil v extraligových Vítkovicích. Vybojuje s Orly vytoužený postup do první ligy?

Fanshop národního týmu

Znojmo o jeho příchodu informovalo na svém webu.

„Honza Hruška bude patřit mezi lídry týmu a přichází s jednoznačným cílem dostat nás do Chance ligy," uvedl prezident klubu Pavel Ohera.

„Tip na něj nám dal Tomáš Svoboda, který se s ním zná. My jsme šanci angažovat jej využili a jsme velmi rádi, že u nás Honza podepsal víceletý kontrakt," dodal pro hcorli.cz.

Pro Znojmo a celou druhou ligu to je naprostá bomba. Však stále by měl tento 36letý hráč i na nejvyšší soutěž.

Za Ostravany získal v minulé sezoně 29 bodů, dalších pět přidal v play off.

„Tip na něj nám dal Tomáš Svoboda, který se s ním zná. My jsme šanci angažovat jej využili a jsme velmi rádi, že u nás Honza podepsal víceletý kontrakt."

Navíc má Hruška dva tituly s Kometou a ve druhé lize bude obrovskou osobností. Měl by patřit k nejlepším hráčům.

„Jsem rád, že se k nám Honza připojí a pomůže. Společně pak musíme nastavit fungování týmu. Jsem komunikativní trenér, nechci si hrát na to, že něco řeknu a tak to bude. Na spolupráci s ním se těším a věřím, že to pro tým bude velká osobnost," řekl trenér Jiří Beroun.

V extralize má brněnský odchovanec 579 zápasů včetně play off, ve kterých posbíral 317 kanadských bodů.

Zatím se připravuje individuálně a k týmu se má připojit v průběhu července.

Aktuální kádr Orlů Znojmo pro sezonu 2022/23

Brankář: Matěj Žajdlík.

Obránci: Erik Mareš, David Stránský, Dominik Tejnor, Lukáš Zukal.

Útočníci: Robert Havlát, Jakub Köver, Tomáš Pigl, Dominik Sklenář, Ondřej Svoboda, Tomáš Svoboda, Marek Špaček, Martin Šťovíček, Jan Hruška.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz