Další zbytečná ztráta dvacítky. Báli jsme se hrát, mrzí Nečase a Hronka

Foto: iihf.com

29. prosince 2016, 22:30

Václav Jáchim

(MONTREAL, od našeho zpravodaje) To je k vzteku! Po takovém zápase by každý nejraději zahodil hokejku do kouta a utekl vydýchat se někam na vzduch. Čeští junioři propásli šanci na skalp houževnatých Dánů, neudrželi těsné vedení a nakonec padli v prodloužení. Způsonem, který byl hodně podobný předchozímu klání se Švýcary. Češi mají na kontě pět bodů a před sebou poslední bitvu se Švédy. Všechny hráče ale především mrzí, jakým způsobem jim mezi prsty uteklo důležité utkání.

Kdo viděl úvod, kladl si otázku, proč dostal dánský brankář Petersen jen jeden gól. Velká převaha, spousta bruslení, nahrávek. I střel. Leč ujala se jen dřina Musila s Nečasem na brankovišti. Jinak nic. "Určitě je to škoda. Myslím si, že do první třetiny jsme vstoupili dobře, za 20 minut jsme měli nějakých dvanáct střel. Ale Dánsko je hrozně houževnatý soupeř. Oni stojí před bránou, dobře blokují," upozorňuje Martin Nečas (na snímku).

Sedmnáctiletý talent z brněnské Komety zaznamenal svůj první gól na turnaji. Ukázal způsob, kudy vede cesta. Nečas se prosadil dorážkou, doslova procpal puk těsně za čáru. "Jeli jsme dva na dva. Já to prohodil Ádovi Musilovi, který výborně zatlačil před bránu. Dánové ho nestíhali, on to dával do betonu. Gólman měl puk na brankové čáře, na betonu. Hráči si hlídali jen jeho a já to tam dopíchl. Hned jsem viděl, že kotouč byl asi pět centimetrů v bráně," popisuje. Rozhodčí prozkoumali situaci na videu a branku potvrdili.

Junioři nedorazili Dány a znovu padli. V prodloužení brali jen bod »

Kýžená vedoucí trefa patřila českému výběru, ovšem psychická výhoda vzala později za své. "Škoda, že jsme přestali hrát s pukem. Báli jsme se něco udělat. Ne, že by nás Dánové přehrávali, ale vždycky ujeli a měli z toho nějaké šance. Konkrétně druhá třetina byla hrozná. Sice jsme pak dali gól, ale jinak jsme si tam nic nevytvářeli. Úplně jsme ustoupili od naší hry, kterou jsme předváděli předtím," doplňuje Nečas.

Zvládnout úvodní dějství lépe, duel by rozhodně vypadal jinak. Jenže tohle tvrzení platilo i na předchozí zápas se Švýcary. Junioři se sami zbavili výhody, pustili soka do duelu. A nakonec padli. "S takovými soupeři je třeba vést, nejlépe o dva góly. Oni pak začnou útočit a jenom nebrání. Je škoda, že jsme něco nepřidali," souhlasí nejmladší útočník dvacítky. Po zápase byl hodně smutný také Daniel Krenželok. Obránci měli co dělat, aby udrželi protivníka na uzdě. "Dánové byli hodně brusliví a nepříjemní v osobních soubojích," zmiňuje vítkovický zadák. Soupeři pomohly i některé české fauly, tohle je bolest, které se reprezentanti nemohou zbavit. "Ve druhé třetině jsme měli pár vyloučení, přesilovky vrátily soupeře do hry. Přidali v bruslení a my už nehráli totéž co předtím," lituje.

První varování ještě národní tým ustál. Na vyrovnání Blichfelda odpověděl v polovině zápasu Filip Hronek. Kapitán dvacítky si v útočném pásmu zkušeně počkal a pak napnul síť. "Střílel jsem do volného místa. Trošku se to otevřelo, mám radost, že z toho byl gól," říká někdejší bek hradeckého Mountfieldu. Jenže v jeho hlase je smutek. Přišlo totiž dánské vyrovnání, pak rozhodující gól Froma, který zakončoval právě přes Hronka. "Mrzí mě to, určitě. Blbě jsme si rozebrali soupeře. Bohužel," poví tiše.

Dílo zkázy dokonáno, tenhle podivný zápas skončil mizerně. "Když už došlo na prodloužení, chtěli jsme druhý bod. V utkání se Švédy bychom totiž měli naději zabojovat o první místo. I když ono je to možné i tak, ale měli bychom to ve svých rukách," říká Nečas. Takhle dvacítka stále nemá v kapse ani postup do play off. Češi si počkali na výsledek duelu Švédů s Finy, především ale musejí sami zabrat, aby se trošku naladili. "Je jen na nás, jak to zvládneme. Musíme porazit Švédy, nemůžeme se vymlouvat na nikoho jiného," velí Krenželok. Není na co čekat. "Sedneme si a probereme práci v obranném pásmu. Pokusíme se lépe zorganizovat, aspoň tak jako proti Finům. Je jasné, že v posledním utkání skupiny musíme makat," uzavírá kapitán Hronek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz