Další změna u zkušeného beka. Roth opouští Oceláře, míří do ciziny

Foto: hcocelari.cz

Letošní sezona je v podání Vladimíra Rotha plná změn. Zkušený obránce nedávno ohlásil návrat do organizace Ocelářů, jenže teď je všechno jinak. Někdejší reprezentant se chystá do zahraničí, které bylo jeho dlouhodobou prioritou, v Třinci se tím pádem rozloučil.

Aplikace Tipsport extraligy

Oceláři o tom informují na svém webu s tím, že čerstvě obnovená spolupráce mezi třicetiletým pražským rodákem a aktuálně druhým klubem extraligové tabulky nadále nebude pokračovat. Roth se v Třinci dohodl na ukončení hráčské smlouvy.

„Dostal jsem nabídku ze zahraničí, což jsem od začátku preferoval. Jsem vděčný, že mě vedení takto rychle uvolnilo a já můžu jít hrát ven. Rozhodně se nerozcházíme ve zlém,“ vysvětlil Vladimír Roth na stránkách Ocelářů.

Po návratu mezi svěřence Václava Varadiu nesehrál Roth žádný zápas nejvyšší soutěže. Nastoupil pouze jednou za farmu ve Frýdku-Místku – v sobotním domácím utkání proti Kadani, které hosté vyhráli 5:2.

Foto: Jan Pavlíček, hcmotor.cz

„Vladimír už před sezonou deklaroval, že má zájem o zahraničí angažmá, které se mu z důvodu celosvětové pandemie zkomplikovalo. Na jednu stranu jsem rád, že se mu plán splnil, ale zároveň mě mrzí, že nám nepomůže v závěru sezony. Přeji mu hodně štěstí," uvedl na stránkách Ocelářů sportovní ředitel Jan Peterek.

Roth v Třinci strávil celkem osm sezon, na jaře 2019 pomohl Ocelářům k mistrovskému titulu. Loni se rozloučil a čekal na zahraniční angažmá, před Vánocemi kývl na krátkodobou výpomoc Českým Budějovicích. I vinou zdravotních potíží stihl za Motor pouze pět utkání Tipsport extraligy.

Kádr HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Tomáš Suchánek, Jakub Štěpánek.

Obránci:
Marian Adámek, Milan Doudera, Martin Gernát, Filip Haman, Ondřej Hrachovský, Patrik Husák, Jan Jaroměřský, Tomáš Kundrátek, David Musil, Jan Zahradníček.

Útočníci:
Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Daniel Kurovský, Taylor Leier, Tomáš Marcinko, Rostislav Martynek, Jonáš Peterek, Michal Ramik, Jack Rodewald, Miloš Roman, Martin Růžička, Matěj Stránský, Ondřej Šedivý, Michael Špaček, Radek Veselý, Petr Vrána.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz