Další změny v Motoru: přicházejí Kučný a Jonák, končí Kanaďan Crowder

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Po příchodu trenéra Mariana Jelínka se českobudějovickým kádrem prohnal pořádný vítr. V úterý v týmu skončil Timothy Crowder (na fotce uprostřed) a novými posilami jsou obránce Jiří Kučný s útočníkem Vítem Jonákem.

MS U20 2020

Crowder přicházel na jih Čech s pověstí kanonýra. Ve francouzské nejvyšší soutěži dával okolo dvaceti branek za sezonu a měl hrát vedle Václava Nedorosta. Jenže v Motoru nepřesvědčil a po 19 zápasech (6+2) si bude hledat nové angažmá.

Náhradou za Jána Muchu, který ze zdravotních důvodů předčasně ukončil sezonu, je důrazný Jiří Kučný. Třiatřicetiletý zadák loni působil v Mladé Boleslavi (46 utkání, 2+5). „Jeho tvrdost a důraz je přesně tím, co by mělo sedět do našeho systému," říká kouč Marian Jelínek, který Kučného dobře zná z Mladé Boleslavi.

V Bruslařském klubu trénoval také Víta Jonáka, který v minulé sezoně ve 45 extraligových zápasech zaznamenal devět bodů (2+7). Letošní rok začal v Klatovech, pak dostal šanci ve Vsetíně, za který ještě v pondělí nastoupil v pražském Edenu. Teď jeho angažmá u nováčka WSM Ligy skončilo – Jonák opouští VHK po 10 zápasech s bilancí 2+4.

„Měl by jednoznačně zvýšit důraz našeho útoku. Je přesně tím typem, jakých mnoho nemáme. Pro soupeře je to hodně nepříjemný hráč," vysvětluje na klubových stránkách Jelínek.

„Vít Jonák je pro soupeře hodně nepříjemný hráč."

Po odchodu Antonína Stavjani se jedná už o osmou změnu v kádru. Skončili obránce Ján Mucha a útočník Jakub Marek, přišli Vít Jonák, Michal Bárta, Petr Vampola, Jiří Kučný, Luboš Rob a Radek Prokeš.

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča, David Gába, David Honzík (stř. start ze Sparty), Martin Březina.

Obránci: Filip Novák, Mitchell Fillman, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Zdeněk Kutlák, Roman Vráblík, Jiří Kučný, Patrik Marcel.

Útočníci: Václav Nedorost, Vít Jonák, Michal Bárta, Petr Vampola, Martin Novák, Peter Galamboš, Miloslav Čermák, Vlastimil Dostálek, Filip Vlček, Martin Heřman, Lukáš Květoň, Rok Pajić, Ondřej Šulek, Jakub Káník, Jakub Doktor, Jan Bárta, Luboš Rob, Radek Prokeš, Matěj Toman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz