Daňo chtěl k Ocelářům, po debatě s otcem změnil plán. Sezonu začne jinde

12. srpna 10:52

Václav Jáchim

Před několika dny vyjádřil zájem zahájit ročník u třineckých Ocelářů, nakonec je ale všechno jinak. Marko Daňo změnil plán a domluvil se s Duklou Trenčín. Útočník Columbusu, jenž bude za Atlantikem jednat o nové smlouvě, se tedy vrátí do klubu, kde vyrůstal.

Chance liga na Hokejka TV

„Měl jsem v plánu, že se v Třinci zeptám, jak to u nich vypadá. Ale věděl jsem, že tam začne sezonu mladý Filip Zadina a další hráči ze zámoří," uvedl Daňo v rozhovoru pro deník Šport. Progresivní útočník by měl co nabídnout, má zkušenosti z NHL i ze tří mistrovství světa. V minulosti okusil také ruskou Kontinentální ligu.

Pětadvacetiletý slovenský reprezentant se ovšem rozhodl jinak. V úvahu vzal také názor tatínka Jozefa, jenž v Třinci působí jako šéftrenér mládeže. „Bavil jsem se s otcem i s Petrem Neverišem, který mě zastupuje. Oba mi řekli, že to není až tak ideální. Už teď totiž v Třinci mají šest pětek a mužstvo je nabité," připomněl.

Daňo situaci vyhodnotil a záměr přesunout se do klubu české TELH změnil. „Bylo by zbytečné, abych tam někomu zabíral místo na pár měsíců," doplnil. Kývl tudíž na nabídku Dukly Trenčín a po odmlce si zahraje slovenskou nejvyšší soutěž. „Budu doma a pomohu klubu, který to potřebuje. Navíc se vedle mě mohou někteří mladí hráči něčemu přiučit a pomůžeme si tak vzájemně."

S vedením Dukly má zatím ústní dohodu, která by měly brzy vyústit v podpis smlouvy. Daňo chce pokračovat v zámoří, bude jednat o novém kontraktu. Ovšem jelikož příští ročník NHL i AHL startuje nejdřív v prosinci, může slovenský útočník hrát prozatím doma. Za Trenčín by měl nastupovat dva měsíce.

„Věřím, že to bude prospěšné pro mě i pro klub, který mě vychoval. Tímto bych se chtěl Dukle v tomto krátkém období odvděčit," zmínil pro deník Šport. Daňo se zřekl platu, klub mu zaplatí jen pojistku.

O jeho služby zároveň stál i Slovan Bratislava, za který si někdejší účastník MS dvacetiletých v minulých dnech i zatrénoval „Maroš Krajči mi řekl, že pochopí, když půdu hrát do Trenčína, pokud mi Dukla bude moci zaplatit pojistku. Stalo se, jdu tedy tam. Krajči proti tomu nic nenamítal. Nabídku jsem měl i od něj. vážím si toho, že jsem mohl se Slovanem trénovat," dodal.

Bratislavský klub by měl pro úvod sezony získat jiného hráče ze zámoří, vedení Slovanu jedna o startu Mariána Studeniče z organizace New Jersey. Nadaný útočník se už s klubem společně připravuje. Nitra zase uzavřela dohodu se svým bývalým hráčem Róbertem Lantošim, jenž uplynulý ročník strávil ve farmářské AHL a vybojoval si smlouvu s Bostonem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz