Dárek pro šéfku i vzpomínka na Liberec. 1:1 bereme všemi deseti, hlásí Řepík

Foto: Facebook HC Sparta Praha

Hokejisté Sparty i ve druhé finálové bitvě vedli po dvou třetinách nejtěsnějším možným výsledkem, ale tentokrát už další kolaps nepřipustili. V Třinci zvítězili 2:1 a srovnali stav série na 1:1. I díky kapitánovi Michalu Řepíkovi, který se blýskl gólem a asistencí.

Fanshop národního týmu

„Za vítězství jsme strašně rádi. Dobře jsme zápas odmakali jako tým. Oni možná zpočátku měli více ze hry, ale dostali jsme se z toho a pak si myslím, že jsme od druhé třetiny měli navrch možná i my,“ pokyvuje zkušený útočník, který v čase 32:28 ve Werk Areně ukončil čekání na gól.

Míra Forman výborně uhrál souboj za bránou a hodil mi to před brankoviště. Trošku jsem to měl na dlouhou hokejku a nestačil to dát už pod břevno. Gólman to krásně chytil, ale odrazilo se to zpátky. Plácl jsem to na bránu, on se nestačil přemístit a jsem rád, že to tam spadlo,“ těší Řepíka.

Ačkoliv je nejpilnějším střelcem play off, byla to teprve jeho třetí trefa. Ale vzpomněl si při ní na rok 2016, kdy ve finále ještě v libereckém dresu zaválel pěti góly. „Vzpomněl jsem si na to. Zatím mi to tam nechce padat, jak bych chtěl. Ale snažím se bojovat pro tým a neřeším, kolik gólů dám ve finálové sérii.“

Sparta si do třetí části přenesla vedení 1:0. Stejně jako v prvním zápase, ale tentokrát už se poučila a o vítězství nepřišla. „Říkali jsme si, že se to nesmí opakovat. Párkrát nás tam trošku zamkli, udělali jsme pár icingů, ale myslím, že jsme závěr dobře odbojovali a hodně nám pomohl druhý gól.“

I v něm měl Michal Řepík prsty. „Jejich hráč tam propadl, sebral jsem mu puk a ujížděl nahoru. Obránce na mě bafnul, obešel jsem ho a vystřelil. Ani jsem nevěděl, že se tam Tomáš Pavelka tlačí do brány. Udělal to výborně, že mě podpořil a krásně to dorazil. Pro nás strašně důležitý, uklidňující gól.“

V závěru sice Erik Hrňa v přesilovce vykřesal pro Oceláře naději, ale v dramatickém závěru se už výsledek 1:2 nezměnil. Sparta tak srovnala sérii na 1:1 a jistě potěšila i svou šéfku Barboru Snopkovou Haberovou, která v úterý slavila 42. narozeniny. „Doufám, že jsme ji udělali radost,“ hlásí Řepík.

Sparta dokázala v této sezoně vyzrát na Třinec až na šestý pokus. „Je určitě příjemné, že jsme vyhráli a nejedeme domů s dvěma porážkami. Ale v hlavě jsme určitě neměli, že jsme s nimi čtyřikrát prohráli. Základní část je úplně jiná soutěž,“ zdůrazňuje Řepík, který stav 1:1 po dvou zápasech bere.

„Kdyby nám to někdo řekl před sérií, tak bychom to brali všemi deseti. Jsme za to určitě rádi, že si odvážíme jeden bod. Teď jedeme domů, kde nás podpoří plná hala. Doufám, že předvedeme stejný, ne-li ještě lepší výkon,“ těší se Řepík na mače v O2 areně, kde se bude hrát v pátek a v sobotu.

„Je vidět, že finále nebude o ničem jiném než o bojovnosti. Myslím, že moc gólů nebude padat, nebudou to žádné harakiri jako v základní části. Kdo bude víc chtít, kdo bude více obětavý a udělá méně chyb, ten vyhraje. Budeme makat a zkusíme zvládnout oba domácí zápasy,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz