Dávali góly, s námi nula, těší Kašeho. S Nečasem si píše celé MS

Ondřej Kaše | Foto: Jakub Knap

S Kanadou vyrovnali ztracený zápas, s Finskem ho dokonce otočili. Češi věděli, že si na třetí třetinu Rakušanů musí dát pozor. „V šatně jsme si říkali, že to nesmíme vypustit. Povedlo se,“ je rád Ondřej Kaše, který vstřelil první ze čtyř gólů reprezentace.

Čeští hráči na soupeře před domácím publikem tradičně vlétli a rakouský brankář Madlener se musel v první třetině ohánět. Jenže gól dlouho ne a ne přijít.

Změnilo se to až krátce před sirénou. Ondřej Kaše dostal od kapitána Červenky průnikový pas za obranu a řítil se sám na bránu. Těsně před ní přišel hák obránce Unterwegera a rozhodčí neváhal. K trestnému střílení se postavil sám Kaše a ani on nezaváhal. Učebnicovým bekhendovým blafákem poslal Čechy do vedení.

„Nic jsem nevymýšlel, klasický bekhend, super, že to tam spadlo,“ říká křídelník první lajny. „Myslím si, že když je hokejka mezi rukama, tak je to vždycky faul,“ komentuje situaci před nájezdem. Ten mimochodem proměnil stejnou kličkou jako v prvním utkání proti Finsku, které v individuální disciplíně rozhodl.

„Nic jsem nevymýšlel, klasický bekhend, super, že to tam spadlo.“

I teď byl jeho gól vítězný, svěřenci trenéra Rulíka totiž podruhé na šampionátu udrželi nulu. „Rakušané přitom dávají hodně gólů, diváky to baví. Jsem rád, že proti nám jim to vyšlo s nulou,“ usměje se a chválí brankáře Petra Mrázka, který chytil všech 21 střel soupeře: „Pro něj to je důležitý zápas, že vychytal nulu doma, před rodinou.“

Reprezentace přečkala také třetí třetinu, v níž Rakušané už dvakrát na turnaji udeřili. Nejdřív pěti brankami vyrovnali proti Kanadě, ve čtvrtek senznačně porazili Finsko. „V šatně jsme si po druhé třetině řekli, že si na to musíme dávat pozor a nesmíme to vypustit. To se povedlo,“ má radost útočník Litvínova.

O první pauze přišla zpráva, že se už v sobotu k týmu připojí útočník Caroliny Martin Nečas. „Jsme dobří kamarádi a celý šampionát si píšeme, takže se na něj moc těším,“ odpovídá Kaše a druhým dechem hned dodává: „Je to skvělý hráč, pro nás ohromná posila.“

Jestli Nečas nastoupí už ve večerním utkání s Velkou Británii, ještě generální manažer Petr Nedvěd neví, uvidí se, jak se bude mladý forvard cítit. Kdo ale do zápasu určitě zasáhne, je Kašeho klubový parťák z uplynulé sezony Liam Kirk.

„Taky si spolu píšeme, ale ještě jsme se úplně nepošťuchovali. Asi to přijde v sobotu ráno,“ myslí si Kaše s tím, že o jeho kvalitě v týmu ví. „Musíme hrát ale hlavně my a ne se koukat, co s námi budou vyvádět oni.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz