David Musil se po 8 letech vrací ze zámoří, posílil třinecké Oceláře

Foto: Twitter Edmonton Oilers

31. července 2017, 17:40

Václav Jáchim

Spekulovalo se o tom už v červnu, teď je akce potvrzena. David Musil končí dlouholeté působení za Atlantikem a hlásí návrat domů, syn mistra světa 1985 Františka Musila a někdejší skvělé tenistky Andrey Holíkové bude hrát za třinecké Oceláře. Jak klub informuje na svém webu, bývalý zadák Edmontonu se s vedením klubu dohodl na roční smlouvě.

Nový fanshop

Zástupci Ocelářů v uplynulých dnech a týdnech naznačovali, že by rádi přivedli jednoho kvalitního obránce. Musil byl v jejich zorném poli, ovšem někdejší český juniorský reprezentant s kanadským pasem dlouho čekal, zda se nenaskytne nabídka z NHL. Poté udělal rozhodnutí, jehož výsledkem je návrat po osmi letech do českého hokeje.

David Musil dosud tuzemskou nejvyšší soutěž nehrál, brzy už to platit nebude. "Má obrovskou motivaci přesvědčit o svých kvalitách, protože věří, že jeho zámořská část kariéry ještě neskončila. Navíc je to hráč s velkým srdcem a výborným charakterem. Je to skutečný hokejový bojovník, jakého do týmu potřebujeme," uvedl na stránkách Ocelářů sportovní manažer Jan Peterek.

Dvojnásobný účastník MS dvacetiletých by měl v Třinci uplatnit důraz a zkušenosti ze zámořského hokeje. Musil sehrál čtyři utkání NHL za Edmonton, pravidelně válel farmářskou AHL – naposledy v týmu Tucson Roadrunners. Letos na jaře prožil člen slavné hokejové dynastie premiéru v národním týmu. Vnuk legendárního Jaroslava Holíka a starší bratr Adama Musila, jenž bojuje o uplatnění v organizaci St. Louis, stihl dva duely Euro Hockey Challenge proti Německu.

Teď bude elitnímu výběru mnohem blíž, v Třinci si od nové posily hodně slibují. "David je mladý a perspektivní obránce. Na svůj věk má velké zkušenosti, které nabyl v zámoří i v reprezentaci. Pro nás bude posilou, věřím, že do týmu zapadne a přinese zase něco nového, co nám tady scházelo," uvedl hlavní trenér Václav Varaďa.

David Musil se dosud chystal na sezonu individuálně, mj. v Praze třeba s Michalem Řepíkem, Lukášem Lhotákem nebo Danielem Přibylem. "Je to změna, těším se zpátky domů, vyzkoušet si zase evropský hokej. Mám cíle, proč se vracím zpátky. Jednou z mých snah je dostat se na olympiádu, a na tu pojedou v příštím roce hlavně hráči z Evropy. Věřím, že to bude úspěšné angažmá, chci nejen všem v Třinci ukázat, že hokej umím. Chci hrát co nejlépe, mám velká očekávání a udělám vše pro náš úspěch, slíbil David Musil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz