David servis přišel o Kříže, vypomůže mu Lytvynov

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Druholigový David servis nově nemůže počítat se službami obránce Lukáše Kříže, který se rozhodl odejít do Francie. Zadním řadám Jihočechů naopak pomůže devatenáctiletý Ivan Lytvynov. Talentovaný zadák dosud hrál převážně za prvoligový Motor.

Chance liga na Hokejka TV

Kříž je odchovancem českobudějovického hokeje, v mládí nastupoval ale i za Písek, Most nebo Tábor. Postupem času si však vybojoval místo v kádru Motoru, kde strávil tři sezony. Až v roce 2016 odešel z jižních Čech na Slovensko, nejvyšší soutěž našeho východního souseda okusil v dresu Žiliny.

Po roce se ale do Českých Budějovic vrátil, Motor ovšem vyměnil za druholigový David servis. Hned v prvním ročníku byl nejproduktivnějším obráncem týmu, v uplynulé sezoně tento primát s 28 body (9+19) obhájil. V rámci celé soutěže mu pak první desítka v produktivitě beků unikla jen o bod.

Teď se rozhodl zkusit štěstí na východě Francie. Jeho novým působištěm se stalo Annecy, které figuruje ve třetí nejvyšší francouzské soutěži. Pro Kříže jde od krátké slovenské anabáze o první zahraniční angažmá.

 

Vedení David servisu na ztrátu důležitého obránce zareagovalo příchodem Ivana Lytvynova. Ten by měl primárně nastupovat za Motor, v případě potřeby se ale může objevit i v zápasech menšího českobudějovického klubu.

Šikovný obránce s ukrajinskými kořeny prožívá životní sezonu. Devatenáctiletý bek se zabydlel v sestavě jednoho z největších kandidátů na postup do extraligy a na kontě má už dvanáct bodů za čtyři branky a osm asistencí.

Kromě toho si vysloužil pozvánku do reprezentační dvacítky, za kterou odehrál tři utkání na Turnaji čtyř v Helsinkách. Lytvynov si za David servis zahrál už v sobotu, kdy byl u porážky 2:4 na ledě Příbrami.

Jihočeši jsou po necelých třech měsících základní části 2. ligy na šestém místě skupiny Střed s osmibodovým náskokem na sedmý Písek. Zastoupí Lytvynov zkušeného Kříže a pomůže David servisu do vyřazovací části?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz