David Stach (Lukko Rauma, Finsko)

29. srpna 2011, 9:41

Václav Jáchim

Může nabídnout kvalitní bruslení, dobře čte hru, umí dát gól. David Stach je dalším z odchovanců kladenského hokeje, který by to mohl jednou někam dotáhnout. Zatím stojí na začátku, už o sobě ale dal vědět. Na jaře 2010 si zahrál mistrovství světa osmnáctek, poté odešel do juniorky finské Raumy, kde nyní zahajuje druhou sezonu. "Chtěl bych si říci o šanci v prvním týmu," plánuje. Hlavní motivací je ale šampionát dvacítek v Kanadě. "Zažil jsem osmnáctky v Minsku, atmosféra byla úžasná," dodává.

Jágr Chance liga

1) Hokejové začátky? "Začínal jsem asi ve čtyřech letech, bylo to v Kladně, k hokeji mě přivedli rodiče. Hrával jsem také tenis, hokej ovšem dostal přednost."

2) Oblíbení trenéři? "Ti Kladenští, kteří mě vedli v mládežnických kategoriích - pánové Lidický a Kopecký."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Určitě mistrovství světa osmnáctek v běloruském Minsku. Strašně se mi líbila atmosféra turnaje, sice jsme nepostoupili do bojů o medaile, ale pro mě to byl fakt zážitek. Také proto bych se velmi rád dostal na šampionát dvacetiletých, který bude v Calgary a v Edmontonu."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Tak to nevím. Velký neúspěch mě naštěstí nepotkal a já věřím, že to budu moci říci i později. Nepovede se spousta věcí, nic zásadního ale nikoli."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Zranění. A také mám strach o zdraví svých nejbližších."

6) Co vás dokáže naštvat? "Vadí mi lidé, kteří lžou a nejsou upřímní. To mě vždycky vytočí."

7) Sledujete politiku? "Nesleduju, jen se podívám na zprávy. Naši volí ODS, já jsem o tom zatím nepřemýšlel. Většinu roku trávím v cizině, takový přehled nemám."

8) Oblíbení herci, herečky? "Mám rád filmy s Adamem Sandlerem, líbí se mi samozřejmě i české komedie. Například Pelíšky a další."

9) Jakou posloucháte muziku? "Spíš taneční, stačí mi puštěné rádio."

10) Zamilované zvíře? "Máme dva psy, jsou to kanadští ovčáci. Takže když mám říci oblíbené zvíře, je to jasné."

11) Oblíbená barva? "Bílá a modrá."

12) Představa o ideální dovolené? "V teple, u moře. Tam si člověk po hokejové sezoně vždycky dobře odpočine."

13) Vysněný automobil? "Dodělávám si řidičák, jezdit pak budu se Škodou Octavií. Kdybych si mohl vybrat, zvolil bych nějaký pohodlný větší vůz. Například Audi A5."

14) Co vám chutná? "Naše tradiční jídla - hlavně svíčková a vepřo knedlo zelo od maminky nebo babičky. K pití mám nejčastěji vodu a kolu."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Michal Sivek."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Když jsem v Čechách, čtu Sport a Blesk. Na internetu jsem každý den, ve Finsku mám díky tomu spojení s nejbližšími. Sleduju, co je kde nového."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, jmenuje se Michaela. Ideální dívkou je pro mě ona - hezká, hodná a milá brunetka."

18) Jste pověrčivý? "Jsem. Mám své rituály, které opakuju. Když se povede zápas, příště se snažím dělat totéž co předtím. Například výstroj si vždycky oblékám z pravé strany."

19) Záliby? "Hlavně sport, baví mě fotbal a tenis. Zahraju si, podívám se na to i v televizi. Také rád zajdu za kamarády, s přítelkyní a tak."

20) Hokejové cíle? "Loni jsem odešel do Finska, teď už mám za sebou první rok. Chtěl bych si říci o šanci v prvním týmu Raumy, toužím hrát co nejlépe. Mým velkým cílem je mistrovství světa dvacítek, v klubu mám ještě rok smlouvy a opce, záleží jen na mých výkonech, kam se pak bude kariéra ubírat dál."

Vizitka Davida Stacha: 

Klub: Lukko Rauma (Finsko)
Pozice: útočník
Narozen: 22. února 1992
Číslo dresu: 21 nebo 22
Výška/váha: 182 cm, 80 cm
Hůl: P
Premiéra v nejvyšší soutěži: dosud nehrál
Dřívější působiště: Kladno, Lukko Rauma (Finsko)
Reprezentace: člen mládežnických reprezentačních výběrů, účastník MS osmnáctiletých 2010 v Bělorusku, člen reprezentační dvacítky pro sezonu 2011-12

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz