David Vrbata ukončil kariéru. Vrací se do Mladé Boleslavi, už v jiné roli

Foto: bkboleslav.cz

28. dubna 2017, 12:05

Adam Bagar

David Vrbata se po dvou letech vrací do mateřského klubu. Ale v úplně odlišné roli. V extraligové Mladé Boleslavi bude působit v marketingové části klubu. Bývalý útočník se po dvou letech strávených v cizině rozhodl ukončit hráčskou kariéru, v pouhých 33 letech. "Myslím, že jsem toho zažil celkem dost. A jsem soudný. Vím, že lepší už by to nebylo. Mohl jsem jít ještě jinam. Do Francie, do Polska. Ale něco uměle natahovat? Raději budu mít v hlavě to hezké," přiznává v rozhovoru na klubovém webu.

Plekanec Chance liga

Když po sezoně 2014-15 skončil v Bruslařském klubu, jeho kroky směřovaly do druhé nejvyšší německé soutěže, kde v dresu Freiburgu odehrál 52 utkání a nasbíral v nich slušných 38 bodů. "Hráli jsme v tabulce spíš dole, ale mě se osobně celkem dařilo. S rodinou se nám tam líbilo. Jak hokejově, tak po soukromé stránce. Věřil jsem, že v Německu zůstanu, jen v jiném klubu. Ale chodí to tam jinak než u nás."

"Nabídky tam chodí až třeba na začátku srpna a tak dlouho jsem čekat nechtěl. Když na konci června přišla dobrá nabídka z Itálie, tak jsem ji podepsal," prozrazuje David Vrbata. Ten se už v listopadu s malebným severem Itálie loučil. "Nebyl jsem tam hokejově spokojený. Domluvil jsem se tedy na dohrání sezony v Benátkách nad Jizerou. Ale to už jsem měl v hlavě, že tahle životní etapa pomalu končí," líčí.

"Vím, že lepší už by to nebylo. A něco uměle natahovat? Raději budu mít v hlavě to hezké."

Bratr dlouholetého útočníka NHL se rozhodl ve 33 letech ukončit hráčskou kariéru, během níž sehrál 326 extraligových zápasů v barvách Sparty a Mladé Boleslavi. "Myslím, že to rozhodnutí zase tak těžké nebylo. Řešili jsme to už v Itálii, kde mě hokej nijak zvlášť nebavil. Manželka už v té době byla třetím rokem na mateřské a chtěla jít v Boleslavi do práce. Byla to otázka měsíců a byl jsem na to připraven," říká.

Zatím mu hokej nechybí. "Ale těžko říct, co přijde. Třeba mi chybět bude. Ale myslím, že jsem si něčím prošel. Hrál jsem za klub, kde jsem vyrostl, byl jsem v Americe, na Slovensku, zahrál si za Spartu. Zažil jsem toho celkem dost. A jsem soudný. Vím, že lepší už by to nebylo. Mohl jsem jít ještě jinam, do Francie nebo do Polska. Ale něco uměle natahovat? Raději budu mít v hlavě to hezké," přiznává Vrbata.

Trenérem jsem být nechtěl a sporťákem se nestanete jen tak přes noc

Ten se teď do Mladé Boleslavi vrátil, ale už v odlišné roli. Bude pracovat v marketingu. "Mám se starat o přísun peněz do klubu. Jde o oslovování potenciálních partnerů a spolupráci s těmi stávajícími. Mám trochu pomáhat pánům Miškovskému a Sukovi. Nějakými kontakty a snad taky novým pohledem na věc. Pevně věřím, že nějaké nové partnery do klubu přivedu, a že to bude fungovat," přeje si Vrbata.

Řada hráčů se stává trenéry, jiní jsou sportovními manažery, ale David Vrbata šel trošku jinou cestou. "Trenérem jsem být nechtěl, těch je až moc," usmívá se. "A sporťákem se nestanete jen tak přes noc. Já jsem rád, že jsem mohl zůstat u hokeje, byť úplně z opačné stránky. Ale od přírody jsem byl upovídaný a nikdy jsem neměl problém komunikovat s lidmi, takže snad jdu správným směrem," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz