Debakl s indiány jim otevřel oči. Takhle to nepůjde, řekli si Rytíři

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Kladenští hokejisté mají o čem přemýšlet, v posledním domácím přípravném zápase podlehli Plzni jasně 2:8 a před návratem do extraligy zapsali už pátou porážku.

HokejkaTV

Rytíři zůstali po debaklu dlouho zavření v kabině, aby si vyříkali, co je potřeba změnit. „Tenhle zápas jsme nemohli nechat bez povšimnutí. Myslím, že nám to otevřelo oči, co nás bude čekat v extralize,“ prozrazuje v rozhovoru pro klubový web kapitán Jakub Strnad.

„Každý by si měl sáhnout do svědomí a začít sám u sebe – v tréninku a pak to přenést i do hry. Je to o osobní disciplíně, jak kdo chce makat,“ má jasno Strnad. Podle něj byli Kladenští dosud až příliš uvolnění. „Pořád to byla zábava, jenže zábava to není,“ zdůrazňuje.

„Pořád to byla zábava, jenže zábava to není.“

Domácí porážka 2:8 s Plzní vypadá hrůzostrašně, ale někdy je ve sportu potřeba dostat facku. „Doufejme, že nás to nakopne. Ale je to hlavně o tvrdé práci,“ ví Strnad, jenž věří, že fanoušci budou na Kladno dál chodit. „Snad jsme je tím nijak nevyplašili,“ doplňuje.

Rytíři zatím porazili jen Slavii Praha a Lausitzer Füchse, pět extraligových konfrontací vyznělo pro soky. „Mezi extraligou a první ligou je rozdíl. Možná je dobře, že přišly takové výsledky už teď a můžeme se na to připravit. Víme, že to nebude nic jednoduchého.“

„Je potřeba přinutit hlavu trénovat poctivě, na sto procent a ne na osmdesát.“

Majitel a zároveň útočník Jaromír Jágr však několikrát uvedl, že týmu věří. „Je to sice hezké slyšet, ale hráči se nesmí uspokojit tím, že jim nic nehrozí. To vůbec ne. Snad jsme si teď řekli, že to takhle nepůjde, abychom všichni byli pohodlní,“ pokračuje Strnad.

Kladno čekají ještě čtyři utkání mimo svůj stadion, do začátku soutěže zbývají více než tři týdny. „Je potřeba přinutit hlavu trénovat poctivě, na sto procent a ne na osmdesát. To se pak prostě v zápase projeví. Můžu slíbit, že do toho půjdeme po hlavě,“ zakončuje.

Dosavadní výsledky přípravných utkání

30.07. HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno 5:4 pp
01.08. Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 6:4
06.08. Rytíři Kladno – HC VERVA Litvínov 2:5
08.08. HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 5:2
13.08. Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 1:4
16.08. Rytíři Kladno – Lausitzer Füchse 5:1
20.08. Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 2:8

Další program přípravných utkání na TELH

22.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 
30.08. 20:00 HC Bolzano – Rytíři Kladno (turnaj v Bolzanu)
01.09. 16:00/19:00 neznámý soupeř – Rytíři Kladno (turnaj v Bolzanu)
07.09. 16:00 HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz