Debutant Kondelík si užívá anonymity: Chodím všude, i do fanzóny

Jáchym Kondelík | Foto: Jakub Knap

Jáchym Kondelík působil předešlých sedm sezon v zámoří a za reprezentaci debutoval teprve v dubnu. Běžní hokejoví fanoušci ho tak ještě nemají úplně nakoukaného.

Což je vlastně v chaosu, který panuje okolo domácího mistrovství světa, dobře. „Není asi úplně příjemné, když někam jdete s rodinou a fanoušci se s vámi pořád chtějí fotit," uvědomuje si debutant na velké reprezentační akci.

„Vím, že to diváci myslí dobře, ale třeba takový Radko Gudas to má asi obrovsky těžké, toho pozná prakticky každý," popisuje. „Zato my si tady můžeme zajít mezi diváky, chodit přímo kolem stadionu nebo jít do fanzóny – a nikdo nás nepozná, v tom je to skvělé. S Ondrou Beránkem chodíme úplně všude," vypráví.

I proto mohl úterní volný den strávit relativně v klidu v kavárně a na procházce. Plánoval si zajít i k holiči. „Moc vlasů tam není, ale když jsem koukal na nějaké fotky, tak většinou byly zeshora – a to není úplně dobré. Radši tedy zajdu k holiči, ať je to co nejkratší," usmívá se dvoumetrový čahoun.

Divoký účes – třeba s národními barvami – ale nečekejte. „S mými vlasy ty účesy ani moc nejdou. Dám do strojku dvojku a řeknu, ať mi to někdo veme," líčí centr čtvrté formace.

„Vím, že to diváci myslí dobře, ale třeba takový Radko Gudas to má asi obrovsky těžké, toho pozná prakticky každý."

V ní dostal na křídla Ondřeje Beránka a Jakuba Fleka. „Dva malí a jeden velkej..." navrhuje přezdívku české checking line. „Pan trenér to poskládal z nějakého důvodu. Oba kluci jsou obrovsky rychlí, což mi pomáhá. Já naopak trošku pomáhám jim: svou výškou a sílou. Zatím nám to klape dobře," raduje se ze souhry.

Navzdory nižšímu ice time jsou Dva malí a jeden velkej vidět. „Máme nějakou roli a práci, kterou věřím, že děláme – snažíme se ji plnit na sto procent. Chceme být pro soupeře nepříjemní, už na nás byly i nějaké fauly. Takže doufám, že jsou s námi trenéři spokojení," hlásí Kondelík po třech úvodních duelech šampionátu.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz