Děčín už má nového trenéra. Povede ho Oliverius!

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

10. května 2020, 17:21

Martin Voltr

Někomu ukončila pandemie koronaviru jen sezonu, děčínskému kapitánovi Michalu Oliveriusovi celou kariéru. Ale se svým milovaným klubem bude dál těsně spjatý. Děčínský A-tým totiž povede jako hlavní trenér!

Aplikace Tipsport extraligy

Medvědi už od konce ročníku sháněli nového kouče. Jaroslav Hašek složil funkci na vlastní žádost, zdůvodnil to značným časovým vytížením i celkovou únavou. Teď už je jasno, kdo čtvrtý tým uplynulé sezony druholigové skupiny Sever povede.

Bude jim dosavadní kapitán Michal Oliverius. Informaci přinesl Děčínský Deník.

Velký srdcař působil v Děčíně nepřetržitě od roku 2009, poslední tři sezony vedl tým jako kapitán. Letos se ve 42 letech rozhodl kariéru ukončit. „Škoda, že to skončilo tak, jak to skončilo. Takhle jsem si závěr nepředstavoval, ale co se dá dělat. Pokud to půjde, chtěl bych u hokeje zůstat,“ sliboval v březnu.

A svůj slib dodržel.

„Ano, Michal se přesune na post hlavního trenéra A mužstva. Zbytek realizačního týmu zůstane víceméně stejný,“ uvedl manažer klubu Jan Havlíček.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Oliverius si už vyzkoušel trenérskou pozici u děčínského dorostu, teď ho čeká větší výzva. Zvlášť když Medvědi mohou v dalším ročníku pomýšlet vysoko. Zásadní zprávou pro ně byl návrat Zdeňka Petráše, který tak bude moci obnovit spolupráci s dalším špílmachrem Ondřejem Sýkorou.

Oba dohromady nasbírali v uplynulé sezoně 132 kanadských bodů, pokud počítáme i play off a také Petrášovo krátké angažmá v Řisutech.

„Jsme samozřejmě rádi, že tady Ondru i Zdeňka budeme mít pro další sezonu. Byli opravdu hodně produktivní a navíc jsou pro nás v ideálním věku. Ondrovi je 25 let, Zdeňkovi 29. Věřím, že budou v novém ročníku patřit k našim lídrům,“ zmínil Havlíček.

Severočeši odstartují letní přípravu v pondělí 11. května. A zdá se, že ohledně kádru se jejich fanoušci nemusí bát žádných negativních novinek.

„Nemám oficiální informace, že by někdo chtěl končit. Pár hráčů je s otazníkem, ovšem věřím, že všichni zůstanou a my kádr ještě doplníme,“ doplnil pro Deník děčínský manažer.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz