Děčínský brankář Lavinger o svém gólu: Teď to budu zkoušet častěji

14. března 10:35

Ondřej Mach

Zřejmě nejvýraznějším okamžikem letošního zkráceného play off druhé ligy zůstane branka Lukáše Lavingera. Děčínský gólman minulý týden pečetil úvodní vítězství Medvědů zásahem přes celé hřiště.

partneři českého hokeje

Hokejové soutěže po celé Evropě kvůli koronaviru hromadně ruší zbytek ročníku. Výjimkou není ani Česko, kde kromě Tipsport extraligy a Chance ligy nebude pokračovat ani třetí nejvyšší soutěž. V krátké vyřazovací části se přesto odehrál jeden nezapomenutelný moment.

Děčín v sobotu na domácím ledě vedl proti Řisutům 5:3 a mířil vstříc prvnímu vítěznému zápasu v sérii. Rozhodující gól ale nevstřelil žádný z hráčů v poli, nýbrž brankář Lukáš Lavinger. „Hráli jsme v oslabení a oni v šesti. Oli (Michal Oliverius, pozn. redakce) občas hraje vhazování směrem na mě a já puk přistrčím na obránce,“ popisuje Lavinger svoji životní branku.

„Udělalo se místo mezi prostředkem a levým obráncem, tak jsem si řekl, že puk vyhodím. Hned po odehrání jsem si všiml, jak jejich obránce možná stihne puk zastavit, tak jsem si říkal, hlavně aby to vypadlo za modrou čáru. Jenomže jemu to jen škrtlo o nohu a puk začal směřovat do branky,“ pokračuje.

 

„Kluci se už po cestě radovali, ale já jsem tomu snad ani nechtěl uvěřit,“ směje se Lavinger. „Jakmile byl puk za brankovou čárou, tak jsem měl obrovskou radost a neskutečně si to užil. A když pak diváci skandovali moje jméno, bylo to o to silnější.“

Brankáři se o podobné střely občas pokoušejí, v zámořské NHL se nedávno tímto způsobem prosadil finský gólman Pekka Rinne. „Ještě nikdy se mi to nepovedlo, ani jsem to dřív nezkoušel. Letos jsem se o to pokusil v Nové Pace, tam jsem to zkoušel přímo, ale o kus jsem minul,“ vypráví třicetiletý brankář.

„S Petrem Káchou (brankář Děčína, pozn. red.) si mezi cvičeními občas nahráváme z branky do branky, ale nenahráváme si výškou, protože bychom ještě někoho trefili. Teď to budu zkoušet častěji, abych to třeba někdy zopakoval. Samozřejmě je to trochu nadsázka, spíš chci klukům pomoct v rozehrávce,“ říká Lavinger.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz