Dědek: Dynamo žije! Play off není referendum, arénu chce otevřít s Pastrňákem

Petr Dědek | Foto: hcdynamo.cz

Pardubice se pod vedením ambiciózního majitele Petra Dědka zařadily mezi nejužší špičku hokejové extraligy. Před pár dny Dynamo obhájilo Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části a teď míří vysoko v play off. Ostatně jeho našlapaný kádr ani jiné ambice mít nemůže. „Chci vyhrát každý zápas, každou soutěž,“ hlásí Dědek v rozhovoru pro Hokej.cz.

Říká se, že nejhůř je na tom ten, o kom se nemluví. To o Dynamu, které velmi často plní titulní stránky, rozhodně neplatí. Těší vás to?
Je to tak. Ukazuje se, že Dynamo žije. Vedeme ligu, byli jsme ve čtvrtfinále Ligy mistrů, ve finále Spengler Cupu… Díky tomu všemu se o nás píše a mluví. Na druhou stranu uznávám, že někdy se o nás píše v souvislosti se složitějšími tématy, ale s tím si musíme umět poradit.

Jak vnímáte letošní pardubické působení v Lize mistrů a na Spengler Cupu?
Z Ligy mistrů jsem byl trochu rozladěný, chtěl jsem dojít dál. Ale budeme v ní i příští rok, pokusíme se o nápravu. Druhé místo na Spengler Cupu je z mého pohledu velký úspěch.

„Jsem člověk, který chce vyhrávat každý zápas a každou soutěž.“

Ale stejně… Nebyl byste to vy, aby vám v hlavě nehlodal červíček z toho, že vám trofej o kousek unikla, ne?
To víte, že mě finálová porážka mrzí. Jsem člověk, který chce vyhrávat každý zápas a každou soutěž. Navíc jakožto milovník historie jsem vnímal, že letošní ročník Spengler Cupu byl výroční ke sto letům založení turnaje. Ale věřím, že se do Švýcarska vrátíme a že si pohár přivezeme.

Mám to chápat tak, že program na Vánoce 2024 už má Dynamo stanovený?
Uvidíme, zatím jednáme. Ale věřím, že jsme na Spengleru zanechali výraznou stopu. Už proto doufám, že nás organizátoři pozvou znovu, abychom mohli složit reparát.

Petr Dědek

Petr Dědek | Foto: X HC Dynamo Pardubice

Když na Spengler Cupu hrál Třinec, tak se hráči v závěru sezony nechali slyšet, že právě účast na tomhle turnaji jim dala do play off strašně moc. Vám by asi podobný scénář nevadil…
Každý rok je jiný, každý tým je jiný. Pro mě je Spengler Cup malé mistrovství světa klubů. Každý takový turnaj vás posune, jeho úroveň byla fakt neskutečná. Takže pokud nám jeho odehrání pomůže v play off, bude to jen dobře. Věřím, že to tak bude.

„Spengler Cup 2024? Jednáme. Ale věřím, že jsme zanechali výraznou stopu.“

Začínáte před play off pociťovat zdravou nervozitu?
Jsem úplně v klidu. Připravujeme se na něj poctivě a věřím, že v něm budeme hodně dlouho. (usmívá se)

Berete jen titul?
Nikdy jsem neřekl, že bereme jen titul. Jsme ambiciózní klub, který cílí na medaile a poháry. Kvůli tomu hokej děláme.

Dobře, ale už jsme si řekli, že vy nejste typ člověka, který je zvyklý být v čemkoliv druhý...
Jasně, jsem ambiciózní majitel ambiciózního klubu. Ve sportu si ale nemůžete věci prostě naplánovat. Záleží na spoustě faktorů, které se vám musí sejít. My děláme všechno proto, aby se nám sešly. Loni jsme získal bronzové medaile a bylo by fajn, pokud bychom si letos zahráli finále.

„Nikdy jsem neřekl, že bereme jen titul.“

Bude jarní play off jakýmsi referendem o budoucnosti aktuálního realizačního týmu Dynama?
Nevnímám to tak. Realizační tým máme složený, zabydlel se velmi dobře a my mu věříme.

Marek Zadina

Marek Zadina | Foto: Jakub Knap, hokejkv.cz

Takže s požadavkem na finále a „pistolí u hlavy“ trenérům stát nebudete…
Absolutně ne, nedělal jsem to nikdy. Všichni máme cíl, za kterým si jdeme. Samozřejmě, že se občas stane, že trenéři skončí, ale to proto, že nepracovali tak, jak měli pracovat.

Nově působí v realizačním týmu pardubická legenda Petr Sýkora. Naplnil vaše očekávání?
Dokonce ještě předčil. Společně s Markem Zadinou a Vítem Černohousem vytvořili skvělý tým. Jsou týmoví a velice komunikativní. Jsem rád, že je mám na střídačce.

„Play off nevnímám jako referendum o trenérském štábu.“

Co kádr na další sezonu? Průvan neplánujete, že?
Je to tak. Spoléhám na kontinuitu. V tuto chvíli se dá říct, že pod smlouvou nemáme hráče, jejichž počet se dá spočítat na prstech jedné ruky.

Na druhou stranu, jestliže se člověk podívá na kádr Dynama, je jasné, že v něm převažují zkušenější, starší hráči. Vnímáte v brzké budoucnosti nutnost generační přestavby?
Tak to chodí v každém sportu, přičemž my na tomhle postupně pracujeme. Věřím, že pořád máme dost hráčů v ideálním hokejovém věku, kteří můžou Pardubice táhnout a můžeme kolem nich tým pro další roky postupně stavět.

Dynamo je dnes špičkovým hokejovým klubem evropského formátu, pomáhá vám to při jednání s hráči?
Každopádně! Jsem moc rád, že pardubická hokejová značka má v Evropě zase zvuk. Nejen hráči tenhle fakt vnímají, což je pro nás dobré, protože každý chce hrát v organizaci, která má kvalitní zázemí a která se netají ambicemi.

Dalším milníkem na vaší cestě by měla nová multifunkční aréna, která má vyčnívat nejen v tuzemsku, ale i v Evropě…
S potěšením říkám, že jedeme podle plánu. V současnosti byla schválená změna územního plánu a probíhá projektová dokumentace.

„Chceme být tam, kam podle mě patříme. To znamená špičkou v evropském hokeji.“

Přemýšlíte nad událostí, která by mohla novou pardubickou halu otevřít?
Chtěl bych, aby přijel Boston s Davidem Pastrňákem. (usmívá se)

Kde vidíte budoucnost Dynama v horizontu pěti, deseti let?
Chceme být tam, kam podle mě patříme. To znamená špičkou v evropském hokeji. Nejen do sportovní stránky, ale taky s ohledem na stránku obchodní, ekonomickou, marketingovou… Máme skvělé fanoušky, na tom všem chceme dál pracovat.

Je pravdou, že fanoušci Pardubic jsou možná těmi vůbec nejlepšími v republice. Jak se dá práce s nimi ještě zlepšit?
Pořád máme co zlepšovat. Rozjeli jsme řadu aktivit, ve kterých chceme pokračovat, naším cílem je být vůči fanouškům co nejotevřenější. Je před námi ještě dlouhá cesta, ale víme, kam chceme dojít. A víte co? Až tam dojdeme, taky nebudeme spokojeni. Vždycky v sobě musíte mít vnitřní motivaci, která vás donutí se posouvat.

Nejednou jste se nechal slyšet, že vás nebaví handrkovat se s politiky a že byste chtěl odkoupit podíl města v hokejovém klubu. Pohnula se jednání?
Pracujeme na tom. Město deklarovalo, že je prodeji nakloněno, přičemž my teď společně hledáme dohodu, která bude přijatelná pro všechny strany. Všichni vnímáme, že Dynamo Pardubice si zaslouží dlouhodobou stabilitu, která posouvá klub jako takový, ale i celý český hokej.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz