DEL počká na diváky a odloží start. Někteří hráči se odmítají vzdát části platu

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

10. července 8:06

Václav Jáchim

Německá DEL, kterou dosud hrál například zkušený obránce Jakub Kindl (na snímku), chystala start nového ročníku původně na 18. září. Vzhledem k pandemii koronaviru ale zahájí až na počátkem listopadu. Tedy pokud to situace dovolí. Vedení ligy oznámilo, že licenci obdrželo všech 14 účastníků.

partneři českého hokeje

Liga získala nového hlavního partnera, ponese název PENNY DEL. Ve startovním poli pokračuje všech 14 týmů, tento týden zdárně dokončily licenční řízení. „V době koronavirové krize byla letošní zkouška náročnější než jindy. Ukázala se velká solidarita našich hráčů, trenérů, partnerů a zaměstnanců v lize i v klubech," uvedl na stránkách soutěže předseda dozorčí rady Jürgen Arnold.

Už teď je jisté, že příští ročník zahájí se zpožděním. Německá nejvyšší soutěž odmítá hrát bez diváků, příjem ze vstupného je pro kluby významnou složkou rozpočtů. Očekává se, že první kolo základní části proběhne až počátkem listopadu.

„Na jednu stranu je to velmi trpká zpráva, novou sezonu musíme začít později. Ale zejména zákazy sportovních akcí s účastí fanoušků v některých regionech, které platí do konce října, nám nedávají jinou možnost. Na druhou stranu získáváme čas, abychom s přispěním politiků zvýšili šance hrát od listopadu před diváky," připomněl Arnold.

PENNY DEL by měla mít znovu 52 kol základní části, mírná úprava patrně čeká na play off. První kolo se nejspíš bude hrát na dva vítězné zápasy, čtvrtfinále na tři. Přesný program vedení zveřejní podle termínu skutečného začátku soutěže.

Na úvod listopadu je naplánován Německý pohár, který bude hostit Krefeld. „Jsme v kontaktu se svazem, turnaj je pevnou součástí kalendáře a ligou to bude samozřejmě zohledněno," řekl pro stránky del.org člen dozorčí rady soutěže Daniel Hopp, jenž je zároveň viceprezidentem svazu.

V souvislosti s důsledky pandemie se kluby německé DEL dohodly na snížení hráčských platů o 25 procent. Některé týmy tak učinily plošně, jiné individuálně. Vydání licence pro další ročník podmiňuje souhlas všech účastníků. Ovšem jak informuje server eishockey.de, proti jsou někteří hráči.

Například Američan Austin Ortega vzhledem k tomu opouští Eisbären Berlín, byť měl ještě na rok platnou smlouvu. V DEL byl jinak posunut zákaz podepisování posil, termín aktuálně platí do 15. července. Kontrakty stávajících hráčů prodlouženy být mohou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz