Deprese z patnáctiletého hocha, vyprodaná MEO Aréna a slávistický válec

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

4. října 2015, 13:00

Marek Hedbávný

Jméno Jakuba Škarka je na webu hokej.cz skloňováno opravdu často. Jenže, copak to jde jinak? Vždyť patnáctiletý gólman překvapuje každým zápasem. Na jedničku zvládl i tradičně vypjaté a napínavé derby s nedalekou Třebíčí. K nelibosti třebíčských hráčů a fanoušků ustál závěrečný tlak a vydatnou měrou se podílel na cenném vítězství. V rámci ohlédnutí za uplynulým kolem ale pochopitelně nezůstaneme jen u jihlavského mladíčka. Podíváme se i na další zajímavé události.

Nový fanshop

Události 10. kola WSM Ligy

První derby Vysočiny ve znamení souboje talentovaných gólmanů
Nebylo by překvapením, pokud by za pár let Jakub Škarek (r. 1999, HC Dukla Jihlava) a Karel Vejmelka (r. 1996, SK Horácká Slavia Třebíč) tvořili brankářskou dvojici v národním týmu. Oba dva k tomu mají slušně nakročeno. Ke splnění tohoto snu však vede ještě dlouhá a trnitá cesta.

» Patnáctiletý Škarek: Omylem jsem zasedl místo Čachotskému

„Kuba Škarek přiváděl útočníky soupeře místy až k šílenství."

Výborný výkon předvedli Vejmelka se Škarkem i v prvním derby Vysočiny. V něm nakonec zvítězila Jihlava těsně 2:1. „Opět tady můžu opakovat stále stejnou písničku, ale výborně zachytal Kuba Škarek a místy přiváděl útočníky soupeře k šílenství," uvedl na pozápasové tiskové konferenci trenér Dukly František Zeman. „Když už jsme se dostali do šance a měli gólovku, tak ji domácí brankář zázračně chytil," dodal pro změnu kouč soupeře Jiří Mička.

WSM Liga hlásí poprvé vyprodáno!
Prvním stadionem, jenž hlásil "vyprodáno", je přerovská MEO Aréna. Na slavné Kladno se přišlo podívat rovných 3 000 diváků. Velmi blízko plnému zimáčku byly i v Litoměřicích. Těm do naplnění maximální kapacity (1 750) scházelo jen deset návštěvníků. Už v uplynulých kolech málem došly lístky také v podstatně rozlehlejší Budvar Aréně.

Šumperský výbuch
Viz ZDE.

Další paráda Josefa Straky
Kdo umí, umí. Josef Straka využil svých zkušeností a povedenou individuální akcí překonal mosteckého Petráska. Čas 1:36.

Gól z půlky
Českobudějovický David Gába odchytal solidní utkání, jedno zaváhání si však neodpustil. Inkasoval totiž gól od červené čáry. Autorem kuriózní branky se stal mostecký Daniel Hora. Čas 0:43.

Hráč kola podle hokej.cz

Jakub Škarek (HC Dukla Jihlava)
Vystavovat mladičkého gólmana mediálnímu tlaku asi není zrovna rozumné. Jenže ignorovat jeho výkony by bylo snad ještě hloupější. Nejen Jihlava, ale v podstatě celý hokejový národ doufá, že Škarkova výkonnost půjde nahoru a nezůstane ve slepé uličce.

Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz

Tým kola podle hokej.cz

HC Slavia Praha
V posledních pěti zápasech nastříleli sešívaní dohromady 28 branek! Krom nejlepší ofenzivy se může Slavia pochlubit i nejlepší obranou. Tedy alespoň co se týče počtu vstřelených (38) a obdržených branek (17). A pozor, útok Pražanů v dalším kole posílí dvojnásobný držitel extraligové koruny pro krále střelců David Hruška!

Návštěva kola

3 421 diváků - ČEZ Motor České Budějovice vs. HC Most
Nejnižší návštěva v Budvar Aréně v této sezoně, přesto stále nejvyšší v rámci celého kola.

Další návštěvy:
HC ZUBR Přerov vs. Rytíři Kladno - 3 000 (vyprodáno)
HC Dukla Jihlava vs. SK Horácká Slavia Třebíč - 2 358
HC Stadion Litoměřice vs. HC Slavia Praha - 1 740
HC AZ Havířov 2010 vs. SK Kadaň - 1 664
Hokej Ústí nad Labem vs. LHK Jestřábi Prostějov - 927
Hokej Šumperk 2003 vs. HC Benátky nad Jizerou - 698

Ze statistik

Posila v pravém slova smyslu
Novic v havířovském dresu Jan Káňa se předvedl domácím fanouškům ve skvělém světle. Byl totiž u všech tří branek AZetu (2+1).

Straka lídrem kanadského bodování
České Budějovice se v zápase proti poslednímu Mostu natrápily. I díky dvěma trefám Josefa Straky se však vyhly ostudě. Zkušený matador se navíc dostal do trháku v ligové produktivitě.

Bek Hruška dal dvě branky
Slavia loni a letos? To je jako nebe a dudy. Pochopitelně hraje o soutěž níže, přesto mohou její výkony a výsledky fanoušky těšit. Už od začátku sezony hraje výborně Milan Hruška, který se v desátém kole blýskl dvěma vstřelenými brankami.

Šimboch poprvé poznal hořkost porážky
Juraj Šimboch v letošním ročníku ještě neprohrál. A to jak za druholigový Frýdek-Místek, tak za Přerov. Alespoň tomu tak bylo do desátého kola WSM Ligy. Nutno však podotknout, že slovenský mladík předvedl opět bravurní výkon a pomohl svému týmu k jednobodovému zisku. I ten se proti silnému Kladnu počítá.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Šlágr 11. kola

18:00 Rytíři Kladno vs. ČEZ Motor České Budějovice
Jak Kladno, tak i České Budějovice by v co nejkratší době rády WSM Ligu opustily a vydaly se zpět do nejvyšší soutěže. O šlágru kola je tedy jasno.

Další zápasy 11. kola

Středa 7. října:
17:30 HC Benátky nad Jizerou – HC ZUBR Přerov
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC AZ Havířov 2010
17:30 HC Most – HC Dukla Jihlava
18:00 LHK Jestřábi Prostějov – Hokej Šumperk 2003
18:00 HC Slavia Praha – Hokej Ústí nad Labem s.r.o.
18:00 SK Kadaň – HC Stadion Litoměříce

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz