Derby rozhodl Válkův vlastňák. Vyčítat mu to nebudeme, říká Janus

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Beznadějně vyprodané derby se odehrálo na zimním stadionu Ivana Hlinky mezi domácím Litvínovem a nedalekým Chomutovem. Utkání se odehrávalo v elektrizující atmosféře, jenže kvalitou zůstalo lehce za očekáváním, k vidění navíc byla jediná branka, a to po vlastním gólu domácího útočníka Lukáše Válka na začátku třetí třetiny.

partneři českého hokeje

6011 fanoušků! Víc se jich na Zimní stadion Ivana Hlinky ani nevejde. Jaroslav Janus dělal, co mohl, aby vychytal vítězství. Ale ani 41 zákroků nestačilo. "Samozřejmě nás to mrzí, mě osobně velmi,"  smutnil.

"Chtěli jsme vyhrát, hráli jsme s týmem, který je na předposledním místě. Nedali jsme ani jeden gól, s tím bohužel nejde vyhrát žádné utkání. Je třeba si z toho vzít ponaučení a připravit se na další utkání ve Varech," dodal Janus.

Dokonce ani nedostal od soupeře gól. Překonal ho totiž spoluhráč Lukáš Válek. "Stane se. Nemůžeme Lukášovi vůbec nic vyčítat, letos nastřílel spoustu branek do správné brány, s Chomutovem měl bohužel smůlu před vlastní bránou," zastal se Janus spoluhráče.

I když Piráti v derby dosáhli vítězství jen díky jedné brance, jde na nich vidět, že se v posledních týdnech zvedají. "Myslím, že se chytili na přesilovce. Vytvořili si tlak ve druhé třetině, tam se to asi lámalo, protože nás fakt přehrávali. Měli jsme problém se dostat i z vlastní třetiny. Často jsme přerušovali hru, možná nějaký výpadek, ale to se nám nemůže stávat," upozorňoval slovenský gólman.

"Nemůžeme Lukášovi vůbec nic vyčítat, letos nastřílel spoustu branek do správné brány."

Janus na závěr vyzdvihl i výkon protějška Justina Peterse, který nemusel tahat kotouč z branky ani jednou. "Chomutovu výborně zachytal brankář, buď byl dobře postavený, nebo si skvěle kotouč našel," uvedl litvínovský strážce svatyně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz