Derby univerzit se blíží, studenti se střetnou v Ostravě. Zahrají si i ženy

Foto: ostravskederby.cz

14. března 2016, 16:21

Jan Šimek

Vysokoškolský hokej si v Česku pomalu buduje jméno a získává prestiž. Další studentskou bitvu brzy zažije Ostrava. V polovině března, konkrétně ve středu 23. 3. 2016 od 18 hodin, je totiž na programu třetí ročník Ostravského hokejového derby mezi výběrem Vysoké školy Báňské - Technické univerzity Ostrava a celkem Ostravské univerzity. Zápas se uskuteční tradičně v RT TORAX ARENĚ, kde se dá znovu čekat plný dům. Série je zatím vyrovnaná. Každý z týmů si zatím připsal jednu výhru. Kdo ovládne třetí souboj?

Nový fanshop

První duel ovládla Ostravská univerzita v poměru 5:2, v odvetě ale uspěl tým z VŠB-TUO. Oba ročníky sledovala zaplněná hala. „Atmosféra byla perfektní. Na OSTRAVAR ARÉNU to asi ještě není, ale možná se tam jednou dostaneme,“ říká jeden z hlavních organizátorů akce Lukáš Řezanina k možnému stěhování derby do domovského stánku Vítkovic.

„Každým rokem si dáváme za cíl, aby se derby zlepšilo a posunulo o kus dál. Kotel VŠB-TUO půjde od školy pochodem až do haly. Každý student dostane u vstupu překvapení, které vytvoří velký rámus. Bude to pořádná divočina,“ slibuje Řezanina. „Termín se nám zdá celkem dobrý. Začíná být teplo a škola ještě není tak vážná. Půjde o dobrou přípravu na Akademické hry. Nejde ale jen o hokej, chceme se i pobavit. Jako každý rok se chystáme na koleje, kde akci ukončíme,“ doplňuje.

Diváci se mohou těšit také na známé hráče. Do duelu dokonce zasáhnou dva extraligou ostřílení borci. Vítkovičtí Petr KolouchLukášem Kovářem nastoupí v dresu favorizované Vysoké školy Báňské - Technické univerzity Ostrava. „Měl jsem možnost vybírat asi ze čtyřiceti hráčů. Na trénincích se postupně rozděluje, kdo bude utkání hrát. Sestavu máme plus minus hotovou. Využijeme hráče z extraligy, WSM Ligy, druhé ligy i krajského přeboru. Máme asi nejkvalitnější kádr za poslední roky,“ řekl trenér VŠB-TUO Roman Minárik s tím, že nastoupí i karvinská hráčka Nikola Tomigová.

Za Ostravskou univerzitu dříve nastupoval útočník Petr Strapáč, další hokejista z Vítkovic. Studium však úspěšně dokončil, a tak hrát nebude. „Nemáme tak široký kádr, ale základ týmu tvoří hráči z úspěšného týmu, který se loni stal mistrem na Akademickém mistrovství republiky. Kluci mají chuť. Jsou bojovní a porvou se o to,“ je si jist kouč výběru Ostravské univerzity Michal Sebera. Jak je těžké namixovat tým z hráčů různých výkonnostních úrovní? „Jde hlavně o to, aby si hráči rozuměli a sedli osobně. Hráči z nižších soutěží se vyhecují a jejich výkon jde vedle těch lepších hráčů nahoru,“ dodává Sebera.

Ten do utkání nasadí spoluhráčku Tomigové Katku Kaplanovou. „O víkendu hrála finále ženské ligy. Bude mít místo v týmu a důstojně reprezentovat Ostravskou univerzitu. Když to bude vyrovnané utkání a vyostří se, asi to nebude nic pro ženský hokej, ale pár střídání pro diváky určitě zařadíme,“ prozrazuje.

Obě děvčata ale se zvláštní kabinou počítat nemohou. Převlékat se budou společně s kluky. „Podle posledních informací speciální šatnu mít nebudou,“ směje se organizátor Lukáš Řezanina. Zajímavostí je i „přestup“ porubského útočníka Davida Zachara z VŠB-TUO do konkurenčního týmu Ostravské univerzity. „Bude to mít těžké. Chceme se mu pomstít za to, že přešel na druhou stranu,“ přiznává s úsměvem bývalý kapitán Vysoké školy Báňské - Technické univerzity Ostrava Jakub Koziol.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz