Deset let v zahraničí stačilo. Zíb se vrací na jih Čech

Foto: FB Les Diables Rouges de Valenciennes

13. července 17:46

Josef Prášek

Třiatřicetiletý bek Petr Zíb se vrací domů. Bratr slavnějšího Lukáše se stal novou posilou druholigového Tábora. Klub o tom informoval na svém webu.

Fanshop národního týmu

Zíb odešel z Česka na sezonu 2011/2012, kdy zkusil rumunskou ligu. Poté však zamířil rychle do Francie, a to do celku Amnéville.

A i když si na jeden rok odskočil do německé třetí ligy, působil spokojeně stále ve Francii. Poslední tři roky byl kapitánem a pak asistentem týmu Valenciennes.

A byl i dost produktivní, za těch deset let v zahraničí hned čtyřikrát překročil hranici 30 bodů.

Ale ciziny bylo dost, na novou sezonu se upsal Táboru.

„S hokejem jsem končit nechtěl, ale Tábor byl vlastně jedinou alternativou, o které jsem uvažoval."

„Deset let v zahraničí už mi stačilo a rozhodl jsem se pro návrat do Česka. S hokejem jsem končit nechtěl, ale Tábor byl vlastně jedinou alternativou, o které jsem uvažoval. Proto jsem rád, že ta nabídka přišla a domluvili jsme se. Moc se sem zase těším,“ řekl pro klubový web. 

I když je rodákem z Českých Budějovic, tak dospělý hokej poprvé okusil právě v Táboře.

Bylo to už v ročníku 2007/2008, tehdy hrál jihočeský klub druhou ligu.

Návrat! Po deseti letech za hranicemi opět oblékne táborský dres obránce Petr Zíb! Podaří se mu s táborským týmem opět...

Zveřejnil(a) HC Tábor dne Úterý 13. července 2021

Ale o rok později dokázal postoupit výš! A výrazně se na tom podílel právě i Petr Zíb. Byl nejproduktivnějším obráncem Tábora: ve 38 zápasech posbíral 23 bodů.

Poté však někdy chodil na rozehrání do druhé ligy, konkrétně do Jindřichova Hradce.

Zkušenosti tak s touto soutěží má a Táboru může velice pomoci. Jak si povede bratr mistra extraligy Lukáše Zíba?

Příprava začíná jihočeskému klubu 2. srpna a první přátelský zápas ho čeká v úterý 10. srpna proti Steel Wings Linz z Alpské hokejové ligy.

Foto: Philippe Dusart

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz