Devatenáctka na Finy marně bušila. Neproměnili jsme šance, lituje Přerost

Foto: Karel Švec, Český hokej

Reprezentace do devatenácti let se ke druhému duelu proti Finsku přesunula do Děčína, kde jenom marně dotahovala náskok soupeře. Premiéru v národním týmu si odbyl brankář Roman Málek, čestnou branku vstřelil Theodor Pištěk.

HokejkaTV

Po předchozí výhře Finska v samotném závěru duelu trenéři ani jednoho týmu nesáhli k žádným změnám v poli, oba však dali šanci druhým gólmanům. Do finské klece se postavil Eetu Randelin, na druhé straně debutoval v reprezentaci Roman Málek.

„Jsem strašně rád, že jsem naskočil a trenéři mi dali důvěru. Jsem vděčný, že tu vůbec můžu být. Od diváků se nám dostala skvělá atmosféra. Kluci hráli vepředu dobře, ale bohužel se nám to nepovedlo dotlačit do vítězného konce,“ říká hořkosladce mladý gólman.

„Jsem vděčný, že tu vůbec můžu být.“

Úvod druhé vzájemné bitvy byl mnohem klidnější než předešlý. Na branku se čekalo až do poloviny devatenácté minuty, kdy se prosadil z brankoviště tečí Mikko Petman.

„Systémově jsme hráli určitě lépe než první zápas, který jsme si rozebrali na videu. Věděli jsme, že budeme hrát na velkém hřišti, takže jsme udělali pár změn ve hře ve středním pásmu. Bruslivější týmy na takových hřištích mají totiž výhodu. Nám se ale změny vyplatily, protože jsme s bruslivými Finy udrželi krok,“ přibližuje Miroslav Přerost.

Foto: Karel Švec, Český hokej

V prostředním dějství se začaly množit šance až po jejím přelomu. Češi marně obstřelovali finského brankáře, takže Henri Nikkanen v početní výhodě zvýšil na rozdíl dvou gólů.

„Zlepšili jsme se hlavně v defenzivě středního pásma. Byli jsme více než vyrovnaným soupeřem a dostávali jsme se poměrně často do velkých šancí, které jsme ale bohužel nevyužili. Rozhodla jediná věc, a to výkon soupeřova brankáře, který pochytal naše velké šance,“ uvádí kouč.

„Byli jsme více než vyrovnaným soupeřem a dostávali jsme se poměrně často do velkých šancí, které jsme ale bohužel nevyužili.“

„Finský gólman chytal dobře, nám tam padl jenom jeden gól a pak už jsme nezvládli vyrovnat. Šance jsme měli, odehráli jsme dobrý zápas,“ potvrzuje Málek.

Ve 44. minutě se národní tým konečně dočkal branky, o kterou se postaral po rychlé kombinaci ránou z mezikruží Theodor Pištěk. Vyrovnat už se ale českému výběru i přes velké příležitosti nepovedlo, a tak i ve druhém vzájemném duelu padl.

„V závěrečné třetině jsme byli dokonce výrazně lepší. Mrzí nás, že jsme nedostali v závěru šanci dohrát v situaci šest na pět, protože jsme byli docela sporně vyloučení,“ lituje Přerost.

K poslednímu vzájemnému utkání se záloha dvacítky vrátí na zimní stadion v Teplicích, kde uzavře listopadovou akci. „Chtěli bychom navázat na výkon ze druhé a třetí třetiny, protože se postupně zlepšujeme. Chceme zvýraznit tlak do branky a proměňovat šance, to je zatím náš největší problém,“ uzavírá trenér. 

Foto: Karel Švec, Český hokej

ČESKO – FINSKO 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 44. Pištěk (Poppel, Křemen) – 19. Petman (Luoto, Tuomisto), 34. Nikkanen (Lahnaviik, Mäntykivi).
Rozhodčí: Micka, Pražák – Ganger, Klouček.
Vyloučení:
 5:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 39:32 (14:9, 9:13, 16:10).
Nejlepší hráči: František Klejna – Eetu Randelin.
Česko:
Málek – Žůrek, Klejna, Suhrada, Michálek, Rutar, Kowalczyk, Hamrlík, Antoš – Čermák, Vitouch, Všetečka – Jelínek, Přikryl, Fridrich – Rychlovský, Najman, Klapka – Pištěk, Křemen, Poppel. Trenéři: Bruk a Přerost.
Finsko: Randelin – Kemppainen, Airola, Luoto, Tuomisto, Laitamäki, Matinmikko, Koskenkorva, Kuusela – Pyyhtiä, Pärssinen, Mäntykivi – Petman, Nikkanen, Intonen – Lahnaviik, Hakanen, Miettinen – Puhakka, Vilén, Valkeejärvi. Trenéři: Juha, Elomo a Merikivi.

Poslední zápas

Neděle 10. listopadu:
12:00 Česko – Finsko (Teplice)

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz