Díky, trenére: Do TOP 16 postoupili hokejoví kouči z Jaroměře a Poděbrad

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ke konci června zveřejnili organizátoři akce Díky, trenére semifinálovou šestnáctku koučů, kteří si podle jejich mínění zaslouží největší pochvalu za práci s mládeží. Znovu jsou mezi nimi i hokejoví zástupci.

Zlatá hokejka 2022

Minulý ročník byl pro hokejové trenéry mimořádně úspěšný, do TOP 16 se probojovalo rovnou pět z nich – Blanka Jiskrová, Vít Černohous, Martin Cimrman, Michal Marc a Pavel Sirotek. První dva se dostali až do finálové osmičky, Jiskrová dokonce až na pomyslné stupně vítězů, když skončila třetí.

Do sedmého ročníku sportovně-společenské akce nominovali mladí sportovci, jejich rodiče či další členové sportovních oddílů více než 340 trenérů. Už samotnou nominací jim poděkovali za obětavou práci, odborná porota nicméně do začátku prázdnin vybrala „nejlepších“ šestnáct.

Podle webu dikytrenere.cz těchto šestnáct trenérů přivedlo za posledních pět let ke sportu více než 1100 dětí. Je mezi nimi deset mužů a šest žen, stejným poměrem převažují i trenéři z Čech nad těmi z Moravy a rovněž trenéři kolektivních sportů nad těmi ze sportů individuálních.

„Každý nominovaný trenér je pro nás už teď vítězem. Nejde nám totiž primárně o soutěž mezi trenéry, ale o vyjádření podpory a poděkování všem, kteří přivádějí děti ke sportu. Na druhou stranu ale víme, že soutěžení ke sportu patří. Proto se těšíme na setkání se všemi šestnácti trenéry i na velké finále, které proběhne na podzim v Praze,“ uvedl zakladatel akce Petr Rydl.

Pouze čtyři z vybraných koučů se trénováním živí, zatímco ostatní se dětem věnují ve volném čase a mnozí zcela zadarmo.

Ještě větší zajímavostí je fakt, že čtrnáct trenérů se věnuje letním sportům. Mezi ně se vklínili pouze dva trenéři ledního hokeje!

Jiří Hamáček má ve východočeské Jaroměři na starosti přípravku, ale kromě toho v klubu působí také jako hlavní trenér mládeže.

Středočeské Poděbrady zase do semifinálové šestnáctky dodaly Martina Pánka, hlavního trenéra mladších žáků i náboru nejmenších a asistenta trenérů přípravky.

Kromě hokeje už mají ve výběru po dvou zástupcích pouze fotbal a baseball. „Konkurují“ jim trenéři florbalu, tenisu, atletiky či gymnastiky, ale i méně rozšířených sportů, jako jsou lakros nebo bojová umění.

Letní měsíce věnuje štáb Díky, trenére osobní návštěvě všech šestnácti koučů, s nimiž natočí krátký medailonek a zjistí další podrobnosti o jejich práci. Odborná porota vzápětí rozhodne, kterých osm trenérů na podzim zamíří do Prahy na Den trenérů mládeže.

Ve hře bude titul Trenér mládeže 2022 a také finanční příspěvky v celkové výši 200 tisíc korun na zahraniční stáž či provoz klubu.

„Naším cílem je ocenit trenéry, kteří dovedou zaujmout co nejvíce dětí a ukázat jim krásu jejich sportu. Neoceňujeme proto trenéry budoucích olympioniků, ale ty, kteří dokáží mladé sportovce nadchnout pro pohyb a fair play. Věříme totiž, že to je hlavním smyslem sportu,“ doplňuje Petr Rydl.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz