Disciplinárka řešila hanácké derby. Prostějov zaplatí za prasečí hlavu i pyro

Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje se zabývala nevhodným chováním prostějovských příznivců v říjnovém derby proti Přerovu a Jestřábům udělila finanční postih ve výši patnácti tisíc korun.

Fanshop národního týmu

Čím konkrétně se provinili? 

Ve třetí třetině vypjatého duelu na led během přerušení hry přilétla prasečí hlava s šálou Zubrů. Přes mantinel ji tam hodil jeden z domácích fanoušků. 

O necelé dvě minuty později pak fans Prostějova ve svém sektoru odpálili nedovolenou pyrotechniku. 

„V čase 42:57 byla vhozena na led prasečí hlava, v čase 44:42 byla v sektoru domácích použita pyrotechnika.“

Oba prohřešky popsali rozhodčí v zápise takto: „V čase 42:57 byla vhozena na led prasečí hlava, v čase 44:42 byla v sektoru domácích použita pyrotechnika.“

Disciplinární komise následně inkriminované momenty zkoumala na základě videozáznamu. 

V hanáckém derby přilétla na led prasečí hlava!

„Od okamžiku vhození vepřové hlavy na hrací plochu uplynula doba cca pětačtyřiceti vteřin, než mohlo být rozhodčími přistoupeno k opětovnému zahájení hry a došlo tak ke zřetelnému narušení průběhu utkání,“ uvedla.

„Proti osobě, která se vhození předmětu na hrací plochu dopustila, nebylo pořadatelskou službou žádným způsobem okamžitě zakročeno, aby byla zadržena a předána Policii České republiky,“ pokračuje rozhodnutí komise.

Rozhodčím dala za pravdu také v případě neoprávněného použití pyrotechniky, údajně mělo jít nejméně o pět kusů. 

„Proti této osobě nebylo pořadatelskou službou žádným způsobem okamžitě zakročeno.“

Prostějov tak vyfasoval za počínání svých příznivců pokutu patnáct tisíc korun. 

„Došlo k porušení povinnosti zajistit, aby se příznivci na stadionu, na kterém se hraje, nedopustili vhazování předmětů na ledovou plochu,“ vysvětlila komise. 

A na závěr dodala: „Dále došlo k porušení povinnosti zajistit, aby příznivci nevnesli do prostor stadionu ani zde nepoužili zbraně, pyrotechniku, či jiné předměty ohrožující bezpečnost a zdraví.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz